• У Чернігові поляки збудують сміттєпереробний завод за особливою технологією

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Середа, 28 грудня 2016 року
 

У Чернігові планується побудувати сучасний завод з переробки сміття. На заводі буде застосовуватися особлива польська технологія, для якої не потрібне ні сортування сміття, ні його спалювання, що допоможе місту заощадити на встановленні спеціальних контейнерів для відходів.

Будівництво заводу розглядається мером Чернігова, повідомляє портал Чернігівської міської ради.

Один з інвесторів розповів про те, як буде перероблятися сміття на цьому заводі. Спочатку подрібнені відходи надходять у спеціальний пристрій, що нагадує термос. Тут під дією пари високої температури (120 С) зникає зайва волога (до 60%) і запах, зменшується об´єм сміття.

Далі сміття надходить на сортування, після чого отримують вісім видів відходів, які йдуть на вторинну переробку. Тверді безпечні залишки — це не більше 8%, і їх утилізують окремо. Біовідходи можна використовувати як біопаливо для обігріву житла або в сільському господарстві.

За цією запатентованою технологією вже створені 2—3 проекти, один з таких заводів розміщений в польському місті Познань.

Вартість такого заводу становитиме €35 млн. Після 10 років щорічних виплат з міського бюджету, завод стане власністю Чернігова.

Будівництво сучасних сміттєвих заводів для безпечної утилізації відходів також планується у Львові і Харкові. А в Ізраїлі вже зараз працює унікальний завод, який виробляє для себе енергію зі сміття, перетворюючи всі відходи на цінний ресурс і нічого не викидаючи в навколишнє середовище. Фінські інженери пішли іншим шляхом, вони створили робота зі штучним інтелектом, який може сортувати сміття.

Що стосується рішення «сміттєвого апокаліпсису», то деякі фахівці вважають, що Україна не зможе повністю відмовитися від сміттєспалювальних заводів. У той же час цікаві унікальні технології з транспортування та утилізації відходів, запропоновані українським вченим Іваном Бондаренко, допоможуть нашій країні вийти з екологічної кризи.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...