• У Львові вирішать питання відходів по-європейськи

  • Майя Веточкіна | Велика Епоха
    П'ятниця, 27 січня 2017 року
 

Цього року у Львові стартує розробка стратегії поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ), розрахована на 5 років. Вона дозволить не тільки в рази скоротити кількість міських звалищ, а й ефективніше сортувати і повторно використовувати ТПВ.

За словами заступника міського голови Андрія Москаленка, в рамках стратегії Львів приєднається до світової ініціативи Zero Waste і перейде від управління відходами до управління ресурсами, що посприяє економічному і соціальному розвитку міста, передає «Дивись.info».

Відходи не будуть скорочені до нуля, але вони будуть максимально ефективно використовуватися. Основна увага буде приділена роздільному збору сміття та повторному використанню сировини.

Щодо плану дій, то він буде охоплювати наступні напрямки роботи з відходами:

• запобігання;

• повторне використання;

• сортування;

• перетворення на енергію;

• захоронення.

Перші 3 позиції будуть ґрунтовно опрацьовані і доповнені конкретними діями, які можна зробити на міському рівні.

За проміжними результатами напрацювань, стратегія буде містити наступне:

- зменшення об´ємів ТПВ;

- створення умов для ефективного процесу сортування ТПВ;

- інформування населення про нову стратегію;

- стимули для бізнесу.

На думку фахівців, нова стратегія допоможе львів'янам переосмислити ставлення до ресурсів та значно зменшити кількість сміття, яке займає величезні площі.

Все, що для цього потрібно — це налагодити систему запобігання утворенню відходів, повторно використовувати сировину та переробляти сміття. Це також допоможе економити ресурси.

У розробці стратегії поводження з ТПВ візьмуть участь закордонні фахівці з Німеччини. Завдяки цьому Львів стане першим містом в Україні, яке матиме правильну європейську стратегію поводження з відходами.

Подібна міська стратегія вже реалізується у Дніпрі. В селищах на Волині сортують сміття за європейськими стандартами, а жителів Полтавщини заохочують до роздільного сортування відходів.

Що стосується «сміттєвого апокаліпсису» в масштабах всієї України, то його мають відвернути через 20 років. У цьому році уряд запустив всеукраїнську стратегію, яка допоможе ліквідувати десятки тисяч звалищ і залучити закордонні компанії для будівництва сміттєпереробних заводів.

Будівництво деяких із таких заводів, як то у Львові, Харкові, Чернігові, буде розпочато найближчим часом.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...