• Українець змайстрував ліхтар, що працює від батареї опалення

  • Майя Веточкіна | Велика Епоха
    Середа, 25 січня 2017 року
 

Майстерник із Харкова змайстрував джерело світла, що працює від нагрівання опалювального приладу і не вимагає підключення до мережі. Такий ліхтар, приєднаний до гарячої труби опалення, може освітлювати під'їзд і територію перед будинком.

Ідея створити джерело освітлення, для роботи якого не потрібно додатково витрачати електроенергію, прийшла Ігорю Білецькому завдяки коридору в його будинку, розповідає «Експрес». Щоб включити світло в коридорі, треба навпомацки дійти до його середини, що досить незручно.

І тоді Ігор вирішив провести експеримент: використовувати елементи Пельтьє (ТЕС) для створення ліхтаря. ТЕС — це особливі перетворювачі, що працюють на ефекті Пельтьє: теплова енергія (різниця температур на контактах) перетворюється на електричну. Найзручніше джерело тепла в квартирі — батарея, її температура може досягати 60—65 С.

Макет джерела світла складається з 2 ТЕС елементів, охолоджувача, теплопроводу, DC-перетворювача і LED-ліхтаря.

Спочатку до труби Ігор прикріпив алюмінієвий профіль, для кращого контакту в зазори додав фольги, потім встановив ТЕС. В якості охолоджувача використаний звичайний радіатор від комп'ютера. Вся конструкція стягнута болтами і хомутами й прикріплена до труби.

Як каже Ігор, головна деталь у всій цій конструкції — це DC-перетворювач: без нього елементи Пельтьє дають не більше 0,6 В, а з ним — 3—5 В, що досить для роботи LED-ліхтаря.

Тепло від труби опалення перетворюється на електроенергію, і ліхтар працює на «безкоштовній» енергії.

У такий самий спосіб у зимовий час можна зробити ліхтар, який би освітлював під'їзд і прибудинкову територію. Так труби опалення можуть давати не тільки тепло, а й світло.

Ще одне незвичайне джерело світла — світлодіодний ліхтарик, що працює на воді. Хоча він і не прослужить довго, але стане цікавою розвагою для дитини.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...