• Нові заходи країн ЄС для боротьби із забрудненням повітря

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    П'ятниця, 13 січня 2017 року
 

90% населення міст Європи страждає від забруднення повітря. Чим викликаний сплеск атмосферного забруднення і які заходи можуть вплинути на цей процес?

В останні роки в країнах ЄС спостерігається небезпечна тенденція, викликана дедалі більшим атмосферним забрудненням. Високі концентрації небезпечних мікрочастинок в повітрі у багатьох людей викликають серйозні проблеми зі здоров'ям. Основними факторами забруднення є сезонні явища (зростання викидів у період зимових похолодань), транспорт і промисловість, повідомляє Еconet.

Для боротьби з цією проблемою ЄС прийняв директиву NEC, в якій встановлюються гранично допустимі рівні викидів і обмеження за чотирма ключовими забруднювачами. Згідно цієї постанови, кожна держава, що входить до ЄС, має вжити термінових заходів для зниження викидів небезпечних речовин.

Наприклад, у Франції зменшили гранично допустиму швидкість руху транспорту (30 км/год замість 50 км/год), людям рекомендують пересідати на електрокари або велосипеди, більше ходити пішки. Що стосується рішення поперемінного використання авто з непарними і парними знаками, то це викликало обурення у місцевого населення. За словами людей, через це поїзди переповнені, що створює значні незручності.

Втім, подібним методом вирішували питання дорожніх пробок в одному з найбільших міст світу — столиці Мексики. Щоб розвантажити рух, в Мехіко були введені обмеження для руху транспорту за цифрами номерного знака. На якийсь час це допомогло, але потім мексиканці стали купувати в родину по 2—3 машини, щоб можна було їздити кожного дня.

Але повернімося до Європи. Ще одне державне рішення — заборона видів транспорту, які найбільше викликають забруднення повітря. Відступ від цього правила тягне за собою пеню: в Німеччині — €40, у Швеції — близько €113, в Англії — €1205.

Але, на жаль, поки всі ці заходи майже безрезультатні, і жителів Європи все частіше можна побачити з марлевими пов'язками на обличчі.

В Україні проблема забрудненості повітря стоїть ще гостріше: щорічно від цього помирають тисячі людей.

Викиди небезпечних речовин досягають тривожних показників і в інших країнах, наприклад, у Китаї. У столиці Піднебесної, на даху одного з її хмарочосів, встановлена ​​найбільша вежа-пилосос у світі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...