ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У цьому році 60% китайських виробників сонячних панелей закриються

Велика Епоха

Рік, що настав, буде найскладнішим для сонячної енергетики. В цьому році більш ніж половина виробників фотоелектричних елементів у Китаї будуть змушені піти з ринку, повідомляє Нightech, посилаючись на аналітиків.

#img_center_nostream#Китай, який займає перші позиції з виробництва сонячних панелей, вже відчув наслідки надмірного впровадження альтернативних джерел енергії. Нові прогнози аналітиків ще менш оптимістичні: у 2017 році близько 60% виробництв фотоелектричних елементів у Китаї закриються. Причиною цього стане недостатній внутрішній попит на сонячні панелі, надлишок їхнього виробництва і невигідні пропозиції на ринках Європи.

Хоча за останні роки в Китаї випуск фотоелектричних елементів зріс досить сильно, але попит на них усередині країни недостатній, і велика частина товару не знаходить застосування. Що стосується ринків Європи, то для китайських виробників цей варіант є невигідним: на ринках Європи вартість панелей дорівнює €0.4, в той час як мінімальна ціна імпорту, прийнята в ЄС, — €0.56.

#img_center_nostream#Основні фактори, які стануть спусковим механізмом до таких змін: зниження попиту на сонячні елементи, великі заборгованості китайських компаній і подальше зниження ціни на альтернативну енергію (за 8 років вона впала на 94%).

Подібна ситуація складеться і в усьому світі, передбачають аналітики GTM Research. Наприклад, в США через застарілі обмеження законодавства розвиток сонячної енергетики також пригальмується.