• Китай виробляє забагато чистої енергії, що втрачається

  • Алина Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 20 грудня 2016 року

​Швидкі темпи нарощування альтернативної енергетики в Китаї несподівано обернулися труднощами: поганий стан енергомереж не може витримати такого навантаження. Через це влада Китаю була змушена зменшити запланований раніше об´єм вироблення чистої енергії.

У спробі знайти вихід з важкої екологічної ситуації Китай направив свої зусилля на розвиток «зеленої» енергетики: сонячних електростанцій (СЕС) і вітрогенераторів. Сьогодні Китай займає перші позиції у списку країн, де активно розвивається чиста енергетика.

Уряд країни виділив близько $102 млрд на створення мережі вітряних електростанцій протягом наступних 4 років, повідомляє Нightech. Сьогодні на китайських заводах виробляють по 2 вітротурбіни щогодини. Також планується будівництво термальної СЕС і створення найбільшої у світі «сонячної ферми» з 6 млн фотоелементів. Вона буде виробляти близько 2 ГВт енергії.

Але таке активний розвиток несподівано отримав зворотний ефект: за 2 роки втрати електроенергії збільшилися на 19%. Причиною цього стала неготовність енергомереж до загального енергонавантаження, що зростає. Таким чином, від 1/5 до 1/2 всієї енергії не використовується і витрачається безрезультатно.

Тепер влада змінила затверджені у 13-му плані п'ятирічки завдання: через 4 роки СЕС будуть виробляти 110 ГВт замість 150 ГВт, а вітрогенератори — 210 ГВт замість 250 ГВт.

Щоб не допустити перевантаження енергомережі, протягом декількох років також буде збільшено об´єм енергії від вугільних електростанцій, які, як відомо, викликають забруднення атмосфери.

Для очищення повітря в Пекіні встановлена ​​найбільша вежа-пилосос Smog Free Tower, яка захоплює мільярди небезпечних частинок.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...