ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Чернігові волонтери врятували парк від забудови і посадили там «екоялинку»

Велика Епоха

У Чернігові волонтери громадської організації «Еко Місто» врятували від забудови міський парк «Березовий гай» і посадили там новорічну «екоялинку». Про це повідомив керівник організації Сергій Безбородько.

#img_center_nostream#«Волонтери разом із представниками батальйону Нацгвардії поїхали до Гончарівська, викопали ялинку і за всіма правилами посадили її в парку. Ми не зрубали дерево, а посадили. І тепер ми хочемо це зробити новорічною традицією — щороку не рубати, а висаджувати ялинки», — розповів Сергій Безбородько.

#img_center_nostream#Ще нещодавно в цьому парку планували побудувати три десятиповерхових будинки на 300 квартир. Через акції протесту активісти відстояли це місце і тепер зайнялися його благоустроєм: в рамках акції «Подаруй парку дерево» волонтери висадили понад шістдесят дерев, серед яких: берези, дуби, декоративні клени Глобозум, а також верба Хакуро-Нішікі, і зараз за ними доглядають. Подібними ініціативами «Еко Місто» хоче привернути увагу мешканців мікрорайону та відвідувачів парку до проблем зеленої зони.

#img_center_nostream#«Зараз парк без офіційної назви, але ми хотіли б дати йому ім'я “Парк слави”, адже в ньому навесні була висаджена алея дубів на честь загиблих в АТО чернігівців», — сказав Сергій Безбородько.

Керівник проекту також повідомив на своїй сторінці в інтернеті, що зупинятися на «Березовому гаї» не збирається. Наступного року Сергій планує висадити тисячу дерев не залежно від місця і виду.

#img_center_nostream#Також чернігівський ековолонтёр повідомив, що активно працює над масштабним проектом зі збору небезпечних побутових відходів у своєму місті. На сьогодні «Еко Місто» координує збір батарейок в тридцяти п'яти навчальних закладах Чернігова; також громадська організація «Еко Місто» є відповідальною особою в Чернігівській області в рамках всеукраїнського проекту «Батарейки, здавайтеся!».

За два роки активісти зібрали понад три тонни батарейок — це близько 150 тисяч штук, які зберігаються на складі.

#img_center_nostream#У планах у активістів проекту «Еко Місто» поділитися своїм досвідом зі збору батарейок з іншими регіонами України. На сьогоднішній день число зібраних для утилізації батарейок у Чернігові становить 20% від загальної кількості, що в 20 разів перевищує середній показник по Україні.

#img_center_nostream#Проекту «Еко Місто» вже більше двох років. Починався він з того, що ініціативна група вирішила очистити від сміття «Регіональний ландшафтний парк “Ялівщина”. На перший суботник прийшли лише шість чоловік, але вже зовсім скоро в Чернігові почали активно брати участь в акціях близько трьохсот волонтерів.