• Час, проведений за екранами комп'ютерів, впливає на розвиток дітей

  • Майя Веточкіна | Велика Епоха
    Середа, 4 січня 2017 року
 

Число дітей, які годинами проводять час біля екранів комп'ютерів та інших пристроїв, стрімко збільшується з кожним роком. Така тенденція насторожує не тільки батьків, а й дослідників.

Сучасні підлітки не уявляють свого життя без інтернету та електронних девайсів. За новим дослідженням від Childwise, за останні двадцять років значно збільшилася кількість часу, який діти проводять перед екранами різних пристроїв.

Так, якщо в 1995 році для дітей у віці 5—16 років цей час був трохи більшим ніж 3 годин на день, то в 2015 — вдвічі більшим: 6,5 год. на день. Найбільше користуються електронними пристроями хлопчики підліткового віку: близько 8 годин на день; найменше — дівчатка у віці близько 8 років: 3,5 год. При цьому враховувався загальний час, витрачений на користування різними видами сучасних девайсів (планшет, смартфон, комп'ютер, приставки тощо) і перегляд телевізора.

Інтернет замість телевізора і журналів

Connected Kids провело опитування 2 тис. дітей у віці 5—16 років, щоб з'ясувати, як змінювалися дитячі звички у використанні електроніки за останні 10 років.

Основні результати цього дослідження:

• Діти 5—10 років менш залежні від електроніки, ніж підлітки: 20 років тому вони проводили перед екраном телевізора по 2,5 години на добу, а в 2014 році — 4,5 год.

• 20 років тому підлітки проводили перед екраном телевізора до 3,5 год., а зараз — по 7,5 год. (не тільки телевізора, але й усіх пристроїв).

Як кажуть автори дослідження, в 90-ті роки стався злам: якщо раніше основними джерелами інформації для дітей були телепередачі і журнали, то зараз їх замінили десятки нових пристроїв, які всі разом забирають дуже багато часу. Так виходить, що весь час дітей зайнятий цими речами.

Ще одна тенденція, характерна для нашого часу — діти часто користуються кількома пристроями синхронно. Наприклад, промотують стрічку новин на смартфоні й одночасно дивляться телевізор. Через це час користування пристроями перекривається.

Що стосується телевізійних звичок у дітей, то вони також дуже змінилися. Зараз замість телевізійних передач, багато дітей обирає YouTube або передачі на сайтах телеканалів. З одного боку, завдяки інтернету діти самі можуть знаходити потрібну інформацію для розвитку своїх інтересів.

Але тут є і зворотна сторона: що дивляться наші діти і чи дійсно цей потік інформації допомагає їм у розвитку? Раніше проведені дослідження показали, що планшети і комп'ютери не тільки не покращують, а й гальмують навчання дитини.

Так само, як і перегляд телевізора несприятливо позначається на здоров'ї, безладний потік інформації з сайтів може викликати ті самі «побічні» ефекти.

Завжди бути online

Facebook, Snapchat, WhatsApp і подібні сервіси дозволяють підліткам завжди залишатися в мережі і водночас впливають на характер спілкування. Як кажуть дослідники, так створюється особливий культ репутації: фото використовуються для того, щоб представити себе і свої захоплення в потрібному світлі.

Одна з основних потреб нинішньої молоді — можливість під'єднатися до інтернету в будь-який момент. Доступ до інтернету навіть впливає на спілкування дітей і батьків й на те, наскільки охоче діти беруть участь в родинному відпочинку або святі. Чи не робимо ми своїх дітей заручниками цих речей?

Прогноз на найближчі 10 років дуже передбачуваний: молоде покоління вже не буде представляти світу без інтернету.

За матеріалами: bbc.

Дізнайтеся, чому селфі називають захопленням із прихованою небезпекою.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...