• Найбільша у світі сонячна станція з´явилася у Марокко

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Середа, 25 січня 2017 року
 

У 2016 році в африканській пустелі з'явилася величезна сонячна станція, яка на сьогодні є найбільшою в усьому світі. Потужність цієї електростанції настільки велика, що вона може покрити потреби в енергії усього світу.

Одночасно зі зростанням потреби в електроенергії, зростає і попит на поновлювані джерела енергії. Сонячна електростанція (СЕС), що побудована в безплідній Марокканській пустелі — майбутнє світової енергетики, повідомляє Inventure. Станція з'явилася в десяти кілометрах від міста Уарзазат, який називають «врата в пустелю». Це місце було вибрано не випадково: 330 днів на рік тут світить сонце.

СЕС складається з сотні величезних вигнутих дзеркал, які розташовані рядами, загальною площею 1,4 млн. м2, що можна порівняти з 200 футбольними полями.

Марокканська СЕС використовує не фотоелектричні панелі, а технологію CSP/STE, яка дозволяє отримувати сонячну теплову електрику. Ця технологія заснована на використанні не сили сонячного світла, а його температури. Увігнуті дзеркала концентрують енергію, вона нагріває до 350 оC олію, яка тече мережею трубок. Олія нагріває воду і перетворює її на пар високого тиску, який приводить в рух турбінний генератор.

Перевага цієї системи полягає в тому, що вона може працювати і після заходу сонця. Частина енергії запасається у спеціальному термальному сховищі, і може поступово використовуватися для вироблення електроенергії, наприклад, вночі або в похмуру погоду.

Поки марокканська СЕС тільки на I етапі будівництва і ще не працює на повну силу, але навіть зараз проект перевершив очікування за кількістю виробленої енергії.

Будівництво СЕС також змінило життя багатьох марокканців, які живуть в цьому районі. Дороги, які ведуть до СЕС, були прокладені через кілька сусідніх сіл. Завдяки цьому тепер дітям простіше добиратися до школи. Ще одна позитивна зміна: 33 села під´єдналися до водопроводу, який постачає воду для СЕС.

Але все ж є і деякі не вирішені питання, пов'язані з великим безробіттям у цьому районі. Марокканці, які беруть участь в будівництві СЕС, працюють за контрактом. Тобто, коли роботи закінчаться і станція запрацює на всю потужність, для підтримки її роботи буде достатньо не більше ста людей.

Забезпечити постійну роботу для місцевих жителів можна, якщо налагодити виробництво компонент для СЕС, які зараз закуповуються за кордоном.

На сьогодні марокканська СЕС — не перша з подібних станцій в Африці, які вже працюють. Такі ж станції будуються і в Саудівській Аравії, Йорданії, Дубаї.

А в пустелі Австралії з'явилася найбільша еко-ферма з сонячними батареями. Тут застосовують тільки органічні технології і вирощують томати протягом всього року.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...