• У Швейцарії створили гараж Sun2Wheel, що сам заряджає електрокари

  • Майя Веточкіна | Велика Епоха
    Понеділок, 23 січня 2017 року
 

Компанія зі Швейцарії створила гараж Sun2Wheel, який сам виробляє енергію для електрокарів завдяки сонячним панелям, що встановлені на його даху. Щоб перезарядити батарею машини, достатньо в кінці дня просто поставити її в гараж.

Власне джерело енергії для свого електромобіля — це мрія кожного господаря «зеленого» авто. І тепер, завдяки компанії Protoscar, це стало можливим.

Дизайн гаража розробив архітектор Федеріко Теста. Будівля Sun2Wheel складається з бетонної основи та дерев'яного фасаду, і виглядає досить елегантно. На даху гаража, розрахованого на 3 авто, розміщені сонячні панелі площею 60 м2, також встановлені стабілізатори і двоспрямовані зарядні пристрої.

Енергія, яку виробляють ці панелі, запасається в акумуляторах, від яких автокар заряджається вночі. Річне виробництво енергії Sun2Wheel оцінюється в 7000 кВт*год на рік, це еквівалентно близько 40 тис. км, які можна проїхати на електрокарі.

Початкові інвестиції в цей проект високі, але цілком можуть окупитися протягом наступних 10 років. Великою перевагою Sun2Wheel є те, що надлишок виробленої електроенергії перетворюється на змінний струм, надходить в електромережу та може використовуватися для внутрішніх потреб будинку. А це допомагає знизити залежність від зовнішніх джерел енергії.

На сьогодні встановлений тільки один прототип Sun2Wheel в Rovio (Швейцарія). Ще 2 почали будувати в Люцерні і Штутгарті (Німеччина).

Подібні станції для підзарядки електромобілів створює й українська компанія Rentechno. Її навіс-стоянка обладнана сонячними панелями для підзарядки авто. У Києві та інших містах України діють і звичайні електрозаправки, в тому числі, і швидкісні.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...