• Що визначає клас сонячної панелі?

  • Майя Веточкіна | Велика Епоха
    П'ятниця, 13 січня 2017 року
 

​Правильний вибір фотоелектричної панелі — одне з основних питань, яке визначає ефективність роботи сонячної електростанції (СЕС). Які існують класи панелей і як вибрати якісну батарею?

Сьогодні в багатьох спеціалізованих магазинах можна знайти безліч компаній-виробників та імпортерів фотоелектричних панелей. Але знайти по-справжньому якісний бренд непросто, розповідає Еcotown.

Для залучення покупців маркетологи часто маркують свій товар як «Клас 1» або «Tier 1», що означає — надійність і висока якість. Але все не так просто, і навіть для батарей «Tier 1» важливо мати на увазі багато нюансів.

Перший і найважливіший: рейтинги типу Tier характеризують не саме устаткування, а компанію-виробника фотоелементів. А цей виробник може випускати дуже різний за характеристиками і якістю товар. Тому у покупця завжди є ризик придбати товар низької якості від компанії, що входить в топ-10 кращих виробників фотоелементів. Доступ до таких рейтингів є платним, що також створює незручність для покупців.

До категорії Tier 1 відносяться найбільші виробники фотоелементів у світі. Але їх не так багато — всього 2% ринку сонячних панелей. Вони мають ряд відмінностей:

1. На цих підприємствах панелі виробляють «з нуля», а не просто збирають з готових комплектувальних, які вироблені на інших компаніях. Це дозволяє краще контролювати процес на всіх його етапах.

2. Постійне поліпшення якості товару внаслідок фінансування наукових досліджень і нових розробок.

3. Висока автоматизація технології. Це дозволяє підтримувати високий рівень якості, і при цьому зменшувати витрати виробництва товару.

Tier 2 — це 8% ринку. При тому ж досвіді, що і у Tier 1, вони вкладають менше коштів у дослідження і застосовують, як правило, працю людей.

Tier 3 — це 90% загального ринку фотоелементів СЕС. На цих виробництвах батареї збирають вже з готових частин, вироблених на інших компаніях. Багато процесів виробництва також сильно залежать від ручної праці.

Що важливо знати під час купівлі фотоелементів для своєї СЕС:

1. Гарантія на товар та ефективність батареї (яку заявляє виробник). Також дізнайтеся, як замінити батарею в разі виявлення браку: чи має виробник представництва в Україні тощо.

2. Інвертор з високим ККД. Неякісний інвертор буде зводити до нуля високу ефективність ваших фотоелементів. Отримувати струм таким чином буде дуже неефективно.

3. Досвідчені робочі, які встановлять фотоелементи. Під час укладання договору попросіть їх підтвердити свою кваліфікацію.

З кожним роком з'являється все більше СЕС, і багато хто вже не боїться інвестувати в цей вид альтернативної енергетики, яка робить нас менш залежними від держави. Можливо, коли-небудь і в Україні з'явиться економічне селище з сонячними панелями, яке існує наразі у Німеччині.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...