• Як побудувати укриття в зимовому лісі

  • Катерина Динник | Велика Епоха
    Четвер, 22 грудня 2016 року

​Потрапивши до лісу, людина може заблукати. Якщо це трапляється в теплу пору року, то шанси знайти вихід без особливої шкоди здоров'ю досить великі. А якщо це станеться взимку – ситуація ускладнюється. Але «Велика Епоха» допоможе розібратися в тому, як спорудити укриття і організувати нічліг у зимову пору.

Зимові дні – досить короткі, і сутеніти починає вже до 17-ї години. Якщо з наближенням сутінок ви вже зрозуміли, що вибратися не вдасться – потрібно ретельно підготуватися до ночівлі в лісі.

Житло зі снігу

Перший варіант ночівлі – сніжна хатина.

Для спорудження такого укриття необхідно спершу знайти гарне місце. Найбільш оптимальні варіанти місцевості:

• одне або група повалених дерев;

• вивернуте з землі коріння;

• схил пагорба (бажано знайти південну сторону).

Прихисток буде знаходитися саме під накриттям цих дерев або коренів.

Для початку спорудження хатини потрібно підготувати основу: вирити яму або зробити невелике поглиблення в землі. Далі слід зробити каркас із гілок (краще за все підійдуть хвойні), і якщо у вас із собою є шмат целофану, клейонки або матерії – накрити ними каркас. Після чого зверху можна викладати шар снігу.

Спорудіть імпровізований «матрац», підстеливши на низ вашого укриття ялинові гілки. Якщо таких не знайдете – можна використовувати суху траву або сіно.

Вночі вхід в снігову хатину потрібно закривати гілками.

Незважаючи на те, що таке житло зроблене з снігу, в ньому буде набагато тепліше, ніж в дерев'яному курені.

Курінь з гілок

Дерев'яний курінь, як і попередній варіант житла, можна побудувати без будь-яких інструментів. Звичайно, якщо у вас із собою є сокира або ніж – зайвими вони не будуть. Але ми розглядаємо надзвичайну ситуацію, тому опустимо цей варіант.

Варто відзначити, що є небажані для ночівлі місця: низини, ущелини та підніжжя гір. В таких місцях можливі повені, каменепади і сходи лавин. Не варто розміщуватися і на височинах – притулок буде вразливим до вітру.

Укриття краще побудувати на рівній поверхні, в оточенні дерев – вони захистять від вітру.

Почати варто з пошуку уламків. Для основи куреня найкраще підійде невеликий обламаний стовбур, який можна буде під кутом покласти на надійну опору. Для цього бажано знайти невисоке розгалуження дерев або встромити в землю гілку у формі рогатки. На цьому етапі варто також подбати і про підлогу. Для настилу підійдуть сухий мох, листя або гілки.

На таку нескладну основу вже можна викладати майбутні «стіни» куреня. Дуже добре вкривати притулок ялиновими гілками. Але якщо таких немає, підійдуть і звичайні. Спочатку потрібно викласти великі поліна, зверху дрібні гілочки, це все накрити мохом і сухою травою.

Детальніше дивіться у відео, що нижче.

Як обігріти житло

Багаття краще розводити всередині куреня. При цьому важливо стежити за тим, щоб не виникла пожежа, і вогонь був на відстані від «матраца» і «стін». Не варто боятися диму. Спочатку буде суцільна завіса, але потім дим почне вивітрюватись крізь лазівки між гілками.

Навіть маленьким багаттям можна підняти температуру в оселі на 10˚С.

Раніше «Велика Епоха» розповідала про те, як розпалити багаття за будь-яких умов.

Читайте далі:

П'ять правил виживання в зимовому лісі

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...