• ​П'ять правил виживання в зимовому лісі

  • Катерина Динник | Велика Епоха
    П'ятниця, 30 грудня 2016 року
 

Приємно прогулятися зимовим лісом. Білосніжний незайманий сніг, кристально чисте повітря й історії звірів, які можна прочитати слідами.

Але уявімо ситуацію, коли гуляючи в лісі, ви втрачаєте орієнтири і не можете знайти вихід. П'ять нескладних правил допоможуть вам розібратися, як одягатися, що їсти і пити, як зігрітися, як влаштувати нічліг і як знайти вихід.

Змінний одяг

Звичайно, неможливо заздалегідь передбачити, що ви заблукаєте. Але маючи в рюкзаку запасні речі — можна допомогти своєму організму зберегти тепло. Ви заблукали — значить, доведеться робити переходи з місця на місце і споруджувати тимчасовий нічліг. Під час активних рухів стає жарко, і першою помилкою вважається рішення роздягнутися! Ні в якому разі не рекомендується це робити, оскільки перша причина, за якої люди гинуть в лісі, — це переохолодження. Отже, маючи додатковий комплект одягу, ви можете переодягатися на місці стоянки. Легший краще підійде для переміщень, а теплий — зігріє під час ночівлі.

Харчування

Питання харчування стає гострим вже в першу добу перебування в лісі, але, попри зиму, в лісі можна знайти ягоди. Яскраві ягоди горобини і глоду в зимовому лісі видно здалеку.

Ялинова смола теж прекрасно допоможе протриматися. Крім цього, їстівною є заболонь берези і ялини, а якщо її варити години дві — їсти її буде приємніше. Вживати в їжу можна також бруньки та сережки берези.

Попри зиму, в лісі можна натрапити і на гриби. Опеньок зимовий можна знайти на вербах, в'язах, осиці, тополях, а іноді на груші або яблуні. Несправжній опеньок сіропластинчатий можна побачити на сухих хвойних деревах або пнях. На тополях, вербах і модринах можна знайти гливу. Дізнатися, чи їстівний гриб, можна і за запахом. Якщо пом'яти край гриба в руках, то можна відчути приємний грибний запах.

Якщо є можливість розвести багаття, то можна приготувати чай з ялинових голок.

Як відомо, ягідно-грибна дієта — малокалорійна, а розтягувати запаси їжі надовго не вийде. Личинки жуків під корою загиблих дерев можуть також врятувати від голоду. Спорудивши елементарні петлі і пастки з підручних засобів, можна зловити дрібну живність.

Питна вода

Для того щоб її отримати, існує два поширених способи. Перший — місцеві джерела або водойми. Можливо, неподалік знайдеться джерело або струмок — вважайте, що вам дуже пощастило, пити цю воду можна сирою. А воду зі стоячих озер потрібно попередньо знезаражувати. Прокип'ятіть рідину протягом 8—10 хвилин. Якщо ж із собою є йод — можна скористатися і ним, додавши 8—10 крапель на літр. Також продезінфікує воду пантоцид, додавайте 2—3 таблетки на той самий об´єм. Якщо водних джерел немає, доведеться розтопити сніг або лід.

Багаття і нічліг

Для вогню потрібно знайти пару хороших полін. А ідеальним для розпалювання вважається хвойний віник з дрібних гілочок. Спочатку кладуть великі дрова, на них — розпалені гілки, а зверху, щоб вогнище не горіло дарма, підкладаються дрібні дрова і тріски.

Варто відзначити, що димом здавна користувалися, як закликом про допомогу. Трава і волога хвоя зробить дим багаття темнішим.

Читайте докладніше про те, як розпалити багаття.

Цікаво, що для побудови тимчасового житла необов'язково використовувати сокиру. Сніг — ось ідеальний будівельний матеріал. Побудуйте маленький сніжний притулок, і температура в ньому буде на 15—20 градусів вищою за зовнішню. Свічки або таблетки сухого пального допоможуть обігріти будиночок.

А тут ви зможете дізнатися, як спорудити житло в зимовому лісі.

Шукати вихід

Знайти вихід з ситуації — це найголовніше. Адже як би ви не влаштувалися в лісі, потрібно дістатися додому.

Як це зробити:

- сліди звірів часто ведуть до протоптаних доріг. Більшість з них ходить саме стежками;

- спускаючись за течією річки або струмку, є велика ймовірність знайти поселення;

- знаючи напрямок цілі, визначте північ за мохом або лишайником на дереві.

Наостанок потрібно додати, що вижити можна за будь-яких природних умов. Важливо пам'ятати правила і не зупинятися за появи труднощів. Оптимізм і позитивний настрій — ось найкращий помічник.

Читайте також: Прогулянки в лісі як чудові ліки від 100 хвороб.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...