• Селища на Волині отримали грант на сортування сміття

  • Алина Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 17 січня 2017 року
 

Два селища Волинської області отримали грантове фінансування проекту роздільного збору сміття від німецького спонсора. Кошти, отримані за здачу вторсировини, підуть на благоустрій селищ.

Восени 2016 року мешканка селища Руда Тетяна Горайчук виграла міжнародний грант з проектом роздільного збору відходів. Тепер його реалізацію профінансує німецька організація.

Як розповіла Тетяна в інтерв'ю «Кордон», в її селищі багато хто викидає сміття у водойми, канави або просто в зелені посадки. І ніхто не замислюється, наскільки від цього забруднюється природа. Наслідки цього вже відчули деякі рудяни: купання в місцевих водоймах викликає висипання на шкірі.

Грант — це відмінна можливість отримати кошти для належного збору сміття за європейськими стандартами.

У селища Руда і Хворостів вже завезли спеціальні баки і сітки для збору сміття. На баках зроблять наочні наклейки, які будуть підказувати селянам, як правильно сортувати відходи.

Урни для роздільного збору склобою, поліетилену, паперу і пластика встановлять на території школи в Хворостові і в центрі села. Також планується збирати і старі батарейки.

Власник магазину буде стежити за порядком збору непотрібних речей біля свого закладу. Що стосується вивезення зібраного сміття, то цим займеться підприємець: він уклав договір із власником магазину в селищі Руда і з дирекцією школи в Хворостові.

За кожен кілограм правильно відсортованих відходів підприємець платить 2—3 грн.

«За певний період можна зібрати трохи грошей, які сільська громада матиме можливість витратити на подарунки дітям до якогось свята, придбання чогось для місць загального користування та інше», — каже Тетяна.

Роздільний збір сміття практикують і в інших містах України: подібні контейнери з'явилися в школах Кривого Рогу, а жителі одеської багатоповерхівки облаштували бібліотеку і спортмайданчик на кошти, виручені за здачу вторсировини.

Навчитися сортувати сміття дуже просто, і це можна робити навіть в умовах квартири. Ольга з Києва розповідає про свій досвід у цій корисній справі.

Щоб дізнатися, де розміщений найближчий пункт прийому відходів у багатьох містах України, дивіться інтерактивну мапу від «Великої Епохи».

Підписатися:

Коментарі