• Ліки будуть друкувати вдома?

  • Ольга Зубакова | Велика Епоха
    Понеділок, 30 січня 2017 року
 

На січневому форумі здоров'я Dubai Health у Дубаї британська компанія FabRx представила технологію друку ліків на 3D-принтері, яка істотно знижує їхню вартість і може бути використана пацієнтами вдома для виготовлення лікарських засобів і виробів медичного призначення.

Тривимірний друк стає все більш популярною тенденцією. Ліки виготовляють методом стереолітографії за допомогою лазера. Рідка смола шар за шаром подається на стіл, де відбувається фотополімеризація.

Директор компанії Альваро Гойянес (Goyanes) вважає, що впровадження таких принтерів у клініках і будинках пацієнтів знизить вартість ліків.

Він каже, що сьогодні лікарні не виробляють ліки, але це може змінитися в майбутньому, що дозволить клінікам управляти своїм власним процесом виробництва. Вони самі зможуть швидко виготовити ліки та уникнути придбання підробок.

Препарати, надруковані на 3D-принтері, вже випробувані на тваринах. Розробники впевнені, що протягом 2-х років технології можуть бути схвалені органами регулювання.

За даними дослідження, проведеного американським Національним бюро економічних досліджень США, ціни на ліки проти раку збільшувалися на 10 відсотків щороку в період з 1995 до 2013 року. Вартість його лікування в США — понад $1 трлн на рік (дані Cancer Research UK).

Друк дорогих ліків, зокрема й від раку, на 3D-принтері знизить їхню вартість. На такому принтері можна буде друкувати органи для трансплантації, і органи живих донорів вже будуть не потрібні. Це набагато дешевше і виключає ризик відторгнення органу.

Директор виконавчого апарату Аль Redha Мохаммад Аль Редха сказав про те, що друк ліків вдома буде суворо контролюватися.

«Технологічність є для нас щоденним складним завданням, і водночас ми повинні бути обережними, оскільки ми витрачаємо наші долари, ми хочемо дати краще нашим пацієнтам», — сказав Аль Редха (Redha).

За матеріалами The National (ОАЕ).

3D-технологія поступово завойовує світ і увійшла чи не в усі сфери виробництва. В Україні за допомогою цієї технології вже будують будинки. Принтери 3D вже можна придбати й в Україні.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...