• Українець розробив аеросани з пропелером для поїздок містом

  • Майя Веточкіна | Велика Епоха
    Вівторок, 31 січня 2017 року
 

На вулицях Полтави помітили незвичайний для міста транспорт. Це аеросани, їх виготовив житель міста Віктор Шахов. На аеросанях зручно переміщатися засніженими вулицями міста і навіть виїжджати на зимову риболовлю.

Аеросани вийшли зручним і універсальним засобом пересування: за допомогою сноубордів вони можуть їздити по снігу, а для переміщення по воді їх утримують поплавці. Сани їздять на бензині, на годину руху потрібно близько 10 л палива.

Вага аеросаней — 120 кг, довжина — 3 м, ширина — 2 м. Вони можуть перевозити двох людей і набирати швидкість до 100 км/год.

З 10 років Віктор захоплюється моделюванням. Він конструював болотоходи і моделював човни, а зараз вирішив зробити універсальний транспорт для виїздів на полювання і риболовлю, розповідає телеканал «Лтава».

Щоб виготовити кабіну аеросаней, Віктор звернувся до авіаційної фірми Харкова, яка випускає легкі літаки. Йому дали креслення, які потім втілилися в життя. Інші люди з авіації надали двигун австрійської фірми, який добре підійшов до саней.

Спочатку на санях було встановлено саморобний гвинт. Але на великих оборотах він видавав неприємні звуки, і Віктор замінив його на інший, який використовується на легких літаках або мотодельтаплані.

А 73-річний винахідник Едуард Рудик з Києва створює дешеві автомобілі зі склопластику. Ще один зручний пристрій, який напевно стане в нагоді взимку, — саморобна машина для прибирання снігу.

Підписатися:

Коментарі