• Як встановити сонячну електростанцію на даху багатоквартирного будинку

  • Майя Веточкіна | Велика Епоха
    П'ятниця, 27 січня 2017 року
 

Житель 5-поверхового будинку в Житомирі встановив на даху сонячну електростанцію (СЕС), підключив «зелений» тариф і економить на електроенергії. Але зробити це виявилося не так просто: щоб правильно оформити установку СЕС на даху багатоквартирного будинку, потрібно знати деякі нюанси.

В останні роки все частіше можна побачити СЕС у дворах чи на дахах приватних будинків. Що стосується багатоповерхових будинків, то це скоріше рідкість. Причина тому — складні процедури оформлення, адже висотні будинки належать кооперативам або іншим подібним організаціям, які не завжди йдуть на зустріч прогресивно налаштованим жителям.

Сергій Кохан із Житомира поділився своїм досвідом з Еcotown, як встановити СЕС на даху багатоквартирного будинку. Весь процес зайняв у Сергія близько 6 місяців, але знаючи всі тонкощі роботи з РЕМом (структурний підрозділ ВАТ «Обленерго»), цю процедуру можна провести значно швидше.

Як встановити СЕС на даху багатоквартирного будинку

1. Отримати дозвіл від співмешканців (ОСББ) на оренду даху. Для цього необхідно на спеціальних зборах ОСББ зібрати підписи і отримати згоду не менше 75% жителів.

Сергію довелося взяти на себе відповідальність за ремонт частини даху, що орендується, і підтримку її в належному стані. Також він платить щомісячну орендну плату в розмірі 1 грн/м2.

Важливо знати:

- можливість здачі в оренду «допоміжних приміщень та іншого спільного майна» повинна бути прописана в статуті ОСББ;

- також у статуті, крім основного виду діяльності, повинен бути записаний вид діяльності 68.20 «Надання в оренду і експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна»;

- під час отримання згоди на оренду даху, в особі орендаря в документах потрібно вказувати ім’я власника квартири: договір з РЕМом буде заключатися саме з ним.

2. Отримати технічні умови (ТУ). У постанові №32 «Про затвердження Правил приєднання електроустановок до електричних мереж» є розділ 3 «Приєднання, яке не є стандартним». Тут прописано, як повинно відбуватися таке підключення.

До «Обленерго» потрібно подати такі документи:

- заяву;

- топографо-геодезичний план в масштабі 1:2000 (архітектура);

- документ на право власності квартири;

- договір оренди даху;

- копію протоколу зборів мешканців ОСББ про передачу в оренду даху будівлі;

- свідоцтво про реєстрацію ОСББ;

- статут ОСББ, де є пункт у видах діяльності про те, що ОСББ може здавати своє майно в оренду;

- довідку зі Статистики, де серед видів діяльності зазначений код 68.20 («Надання в оренду нерухомого майна»);

- заяву про збільшення ел. потужності на квартиру;

- заяву від ОСББ про збільшення виділеної ел. потужності на будинок.

3. Збільшення виділеної потужності на квартиру і багатоквартирний будинок в цілому проходить паралельно з попереднім кроком.

Для багатоквартирного будинку збільшення виділеної потужності для квартири вимагає також збільшення виділеної потужності для всього будинку. Наприклад, якщо виділена потужність для квартири підвищується з 1,5 до 30 кВт, то для будинку в цілому — ще на 30 кВт.

Щоб щитова могла витримувати нові потужності, також доведеться її модернізувати. Вимоги по оновленню щитової видає РЕМ і вони можуть бути різними в залежності від будинку.

Сергій оформляв «зелений» тариф для станції потужністю 30 кВт, тому йому довелося замінити лічильник для квартири на новий 3-фазний. Для нього потрібно було прокласти 3-фазний кабель, тому його перенесли зі сходового майданчика в підвал і розмістили у щитової.

4. Ремонт даху довелося провести тому, що орендар зобов'язаний утримувати дах будинку в належному стані.

5. Монтаж СЕС.

6. Подальша процедура (відкриття рахунку в банку, пуск станції) не відрізняється від стандартної.

Наразі Сергій встановив станцію потужністю 13,5 кВт, найближчим часом планує збільшити потужність до 30 кВт.

«Зелений» тариф дозволяє не тільки стати менш залежним від зовнішньої електромережі, а й заробляти. Для цього важливо правильно вибрати сонячні панелі оптимального класу. СЕС на 30 кВт коштуватиме близько 30 у.о., точніший розрахунок можна зробити за допомогою онлайн-калькулятора.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...