• Як організувати автоматичний полив рослин на садовій ділянці

  • Алiна Танько | Велика Епоха
    Середа, 15 лютого 2017 року

З настанням теплих днів відкривається дачний сезон. Тому час подбати про те, як оптимально організувати полив рослин на своїй ділянці: економно витрачати воду і повноцінно забезпечувати рослини живлющою вологою.

У спекотні літні дні рослинам не вистачає тієї вологи, яка запасається в ґрунті під час дощів, тому необхідний додатковий полив. Існує кілька способів зрошення ділянки:

1. Крапельний полив за допомогою шланга. Для цього у продажу є спеціальні системи — стрічки або шланги з отворами, через які дуже повільно просочується вода. Шланг укладають поруч із висадженими рослинами, ближче до стебла. В ідеалі, відстань між отворами шланга має дорівнювати відстані між рослинами. Подачу води і режим поливу можна налаштувати автоматично. Наприклад, поливати тільки зранку або звечора.

2. Саморобний шланг для крапельного поливу. Візьміть шланг, прокладіть його вздовж грядки і зробіть в ньому отвори поруч із кожною рослиною. Після цього злегка вкопайте шланг у землю. На кінці шланга поставте пробку. Єдиний мінус такого способу — шланг більше ні для чого не буде придатний.

3. Крапельний полив із пластикової пляшки. У пляшці об'ємом не менше 1 л зріжте дно і зробіть невеликі отвори у пробці.

Встановити пляшку можна одним із 2 варіантів:

• закріпити на огородженні або опорі поруч із рослиною;

• закопати під кутом в землю на відстані 15—20 см від стебла або стовбура. Важливо: носик пляшки повинен бути спрямований до рослини.

Пляшка буде заповнюватися дощовою водою, але періодично в неї також потрібно буде доливати воду зі шланга. Через отвори у кришці вода буде повільно капати на землю.

Найкращий час для поливу рослин — ранок і вечір. Полив у сонячну погоду вдень ​​вкрай не рекомендується.

Крім овочів, трав і квітів, не забувайте про своєчасний полив дерев і чагарників. Вони вимагають менш частого, але більш рясного поливу. Для зручності поливу зробіть навколо стовбура неглибоку канавку і наливайте в неї воду.

За матеріалами: Еconet.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...