Субота, Гру 4, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Чоловік протягом 30 днів не викидав сміття, а складав його і носив на собі (ФОТО)

Середа, 14 жовтня 2020 року

Екоактивіст Роб Грінфілд провів шокуючий експеримент: протягом 30 днів він жив як звичайна людина, але не викидав жодної частинки сміття, а складав його і носив на собі. До кінця випробування «сміттєвий костюм» важив стільки ж, як і він сам! Цей експеримент здатний перевернути свідомість людей у питанні ставлення до відходів і надихнути на те, щоб скоротити кількість залишеного нами сміття.

Роб Грінфілд (Rob Greenfield) — відомий екоактивіст і гуманіст, який прокладає шлях до образу життя, який не завдає шкоди навколишньому середовищу. Він є творцем руху Food Waste Fiasco, мета якого — покласти край харчовим відходам і голоду. Роб двічі об'їздив Америку на бамбуковому велосипеді і жив у будинку площею 15 м2 у Сан-Дієго, щоб зібрати достатньо грошей на будівництво 10 крихітних будинків для людей, які потребують даху над головою.

Щоб бути щасливим і здоровими, нам потрібно набагато менше, ніж ми думаємо: просте життя робить нас вільними, а щасливі моменти — це ті, коли ми можемо допомогти іншим, — це послання Роба Грінфілда з його короткого фільму «The World is Full of Good People!» («У світі повно хороших людей!»). Фільм розповідає про 37-денну подорож Роба 7 країнами всього з 10 центами в кишені.

Як говорить Роб, його найбільша мета в житті — надихати людей думати про те, яким чином наші маленькі щоденні дії впливають на світ як поруч, так і далеко від нас.

У минулому році Роб провів експеримент Trash Me, про хід якого він щодня повідомляв на своїй сторінці у «Фейсбуці», на своєму сайті і каналі YouTube.

Протягом 1 місяця Роб жив, як звичайний американець: ходив у магазин і їв звичну для всіх їжу, після прийому якої кожна людина щодня викидає близько 2 кг сміття.

Роб не викидав жодної частинки сміття, а складав його у свій спеціальний натільний костюм і завжди носив із собою: як вдома, так і на вулиці. До костюму потрапляв кожний одноразовий стаканчик кави, поліетиленовий пакет, коробка з-під піци... Ненсі Джадд (Nancy Judd) з Recycle Runway спеціально розробила прозорий костюм, щоб можна було бачити все накопичене сміття.

До кінця першого тижня зібралося близько 14 кг сміття, а до кінця місяця — вже понад 60 кг: «сміттєвий костюм» став важити стільки ж, як і сам Роб!

У такому костюмі він щодня ходив вулицями міста, привертаючи увагу людей і ЗМІ. По закінченню проекту команда Роба зняла фільм, що розповідає про цей дивовижний експеримент.

Trash Me — це незабутній і приголомшливий експеримент не тільки для екологів, а й для звичайних людей, які ніколи не думали про те, скільки сміття вони виробляють.

Він наочно показує, як наші маленькі щоденні дії впливають на довкілля. Це те, що хотів донести Роб до кожного з нас. І йому це вдалося.

Приклад Роба Грінфілда може надихнути багатьох, хто хоче зробити своє життя більш свідомим, жити комфортно, але не завдаючи шкоди довкіллю.

Люди, які намагаються змінити ставлення більшості до проблеми відходів, є і в інших країнах. Маріанна Бойко з України провела свій експеримент під назвою «104 дня без пластику», а Лорен Сінгер вже кілька років не викидає сміття та охоче ділиться своїми порадами з усіма.

Щоб навчитися не смітити, потрібно розділяти відходи. Адже сміття — це вторсировина, яку можна здати на переробку. Поки в Україні не налагоджена система роздільного збору відходів, ми можемо самі сортувати сміття вдома і відносити в пункти прийому. Дивіться мапу «Великої Епохи», де є вся необхідна інформація з цих питань:

Comments   

загрузка...