• Чому все більше українців встановлюють сонячні електростанції?

  • Майя Веточкіна | Велика Епоха
    Середа, 8 лютого 2017 року

У 2016 році в Україні стався прорив у переході на чисті джерела енергії. На сьогодні понад 1000 домогосподарств використовують альтернативну енергетику для своїх потреб і продають надлишки енергії за «зеленим» тарифом. Сприяють цьому і нові позитивні зміни в законодавстві.

Всього за рік чисельність будинків із сонячними електростанціями (СЕС) зросла у 4 рази, в порівнянні з 2015 роком. Сьогодні їх налічується близько 1100. Ще одна зміна — в домогосподарствах стали встановлювати потужніші СЕС: на кінець минулого року максимальна потужність була 16,7 МВт, що в 7 разів більше, ніж раніше.

Стимулом до цього став закон про «зелений» тариф, за яким можна продавати надлишки енергії від СЕС (30 кВт) за курсом євровалюти, повідомляє «Держефективності України».

Усі, хто встановив у минулому році СЕС потужністю до 30 кВт, можуть користуватися досить високим «зеленим» тарифом, який дорівнює €0,19 за 1 кВт·год. За цим тарифом ті домогосподарства, які споживають електроенергії менше, ніж виробляють, можуть продавати її надлишок у мережу і заробляти таким чином.

Ще одне нововведення — видання технічних умов на приєднання до електромереж об'єктів відновлюваної енергетики потужністю 4,4 ГВт, повідомляє «Урядовий портал». Це допоможе усунути проблеми «резервування» потужностей, які не використовуються, і підштовхнути до подальшого розвитку альтернативну енергетику України.

Втім, встановити СЕС можна не тільки у приватному будинку, а й на даху багатоповерхівки. Як це зробити і оформити — розповідає на своєму досвіді житель Житомира Сергій Кохан.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...