• Корисний та вигідний бізнес — переробка РЕТ і ПВХ-відходів

  • Майя Веточкіна | Велика Епоха
    П'ятниця, 3 лютого 2017 року
 

Переробка РЕТ і ПВХ-відходів — досить вигідна справа: ці відходи складають близько 1/3 всього сміття, яке щорічно викидає міський житель. Дізнаємось, що вигідніше переробляти, у скільки обійдеться відкриття бізнесу, і коли він окупиться.

Кожен городянин викидає на рік близько 300 кг сміття, 100 кг з якого — це РЕТ-пляшки. У таких пляшках продається мінеральна вода, напої, соки і т.п. Використана РЕТ-пляшка так само цінується, як і макулатура, склотара. З РЕТ-пляшок роблять флекс — вторсировину для отримання хімічного волокна, з якого знову роблять РЕТ-пляшки.

Виходить ось таке коло: РЕТ-пляшка → флекс → РЕТ-пляшка. Виходить, що пляшки можуть перероблятися знову і знову, а не відправляти на кілометрові сміттєві полігони, звідки немає дороги назад.

Ще з РЕТ-флекса отримують синтетичне волокно, з якого роблять пакувальну стрічку, щетину для нехарчових щіток, плівку та ін. Тому переробка РЕТ-пляшок буде завжди потрібна.

Тепер подивимось, як переробляються РЕТ-відходи.

Переробка РЕТ-відходів

1. РЕТ-пляшки сортують за кольорами для подальшої окремої переробки. Предмети, що випадково потрапили, та інші види пластику (в тому числі і ПВХ-пляшки) видаляються вручну.

2. Спресовані пляшки завантажують на лінію, що складається з декількох з'єднаних агрегатів. Спочатку від пляшок відокремлюють етикетки і кришки. Потім чисті пляшки подрібнюють і під гарячою водою очищають від залишків домішок.

3. Чистий пластик миється і сушиться, потім завантажується у спеціальну ємність.

На фініші отримують чистий флекс.

У скільки обійдеться переробне обладнання для РЕТ-відходів?

Повністю обладнана лінія — $132 тис. За 1 годину він споживає 73 кВт, продуктивність — 0,8—1 т/год. На виході з сировини виходить 80% флекса (за вагою).

Для роботи на виробництві потрібні 8—10 людей, які будуть обробляти матеріал, завантажувати сировину і вивантажувати флекс. Одна людина може обробити за годину близько 120 кг РЕТ-пляшок. Зарплата працівника — 6750—9000 грн, ціна сировини — $100 за 1 т (близько 24000 пляшок).

Пересувний переробний завод. Невеликий портативний завод зручно підвозити прямо на звалище, де можна назбирати 20 т РЕТ-пляшок у місяць. Завод має розмір 6-метрового контейнера, в ньому встановлено все, що потрібно для процесу. Для його роботи потрібна вода, підключення до електромережі і доступ до каналізації.

Ціна такого заводу — $173 тис. Вартість реалізованої продукції — 10,08—10,62 тис. грн.

Як переробляються ПВХ-відходи?

Для перетворення ПВХ-відходів на гранули існує спецкомплекс і лінія для відмивання і дроблення дуже брудної сировини. Це купується додатково. Вона коштує близько $77 тис. Разом з іншими пристроями комплекс обійдеться приблизно в 207 тис. грн. О першій годині вони виробляють 15—30 кг/год. 1 т гранульованого ПВХ — 16,6—38 тис. грн.

У питанні — що вигідніше переробляти РЕТ або ПВХ-відходи — можна сказати, що рентабельність перших дуже висока, і чистий прибуток — 104 тис. грн/міс. І всього за 1,5 року бізнес може окупитися.

Від ПВХ-відходів чистий дохід — близько 22,5 тис. грн на місяць, що значно менше. Окупність може бути від 2 до 4 років.

За матеріалами: Оpen business.

Подібний задум втілили українські інженери: їх пересувна і повністю автоматизована станція переробляє ТПВ (не пластик!) І робить з них паливні брикети.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...