• Сто країн світу вже відмовились від ламп розжарювання

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 9 лютого 2017 року

У ста країнах світу ввели заборону на використання ламп розжарювання на користь енергоощадних джерел світла. Це дозволило ефективно знизити загальне енергоспоживання.

Як повідомляє Site.ua, на сьогодні у 100 країнах (на мапі позначені зеленим кольором) законодавчо затверджена відмова від використання ламп розжарювання.

Серед цих країн — як розвинені країни, так і країни, що розвиваються: Канада, США, Мексика, країни Європи, Австралія та ін. Болівія — найбідніша країна Південної Америки, але навіть тут 7 років тому місцеве керівництво розпорядилося замінити лампи розжарювання на енергоощадні. Хоча у питанні енергозаощадження Болівія не має обов'язків перед іншими країнами, але уряд цієї країни підрахував втрати енергії від ламп розжарювання і прийняв важливе рішення. Фінансово допомогли Болівії міжнародні організації.

Жовтим кольором на мапі позначені 25 країн, які перебувають у процесі прийняття подібного законодавства. Серед цих країн: Індія, Пакистан, Саудівська Аравія, ПАР, Туреччина та ін.

Зрештою червоним кольором відмічені ті 39 країн, в яких ще не відмовилися від енерговитратних джерел освітлення. Крім Ірану і країн Африки, в цей «чорний» список потрапила й Україна.

Хоча Україна зобов'язалася реалізувати норми ЄС у питаннях енергозаощадження та прийняти законодавство щодо заміни ламп розжарювання на енергоощадні лампи, але далі цього справа не йде. Навіть розроблений законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо поліпшення енергоефективності в освітленні)» не затверджений.

Ухвалення цього закону допомогло б в рази зменшити використання бюджетних коштів для оплати електроенергії населенню країни.

Але чи варто українцям чекати змін у тому, що ми й самі можемо зробити? Адже замінивши лампи розжарювання на світлодіодні, ми зможемо істотно заощадити і зменшити витрати на оплату житлових послуг вже з першого дня використання. Велика економія можлива навіть в умовах високих тарифів на електроенергію.

Що стосується ртутьвмісних ламп, вони також дозволяють економити енергію, хоча і менше, ніж світлодіодні (LED) лампи. Але ртутьвмісні джерела мають великий недолік: складність безпечної утилізації. Такі лампи не можна викидати із загальним сміттям, їх переробкою займаються тільки спеціальні організації та заводи. Сьогодні в Україні є тільки один такий завод — у Львівській області. Він приймає небезпечні відходи від всієї країни.

Що стосується LED-ламп, то вони не вимагають особливої ​​утилізації і навіть у разі пошкодження є безпечними. Єдиний недолік — вони коштують дорожче за ртутьвмісні джерела світла.

Тому стоячи перед вибором енергоощадних ламп, подумайте, чи зможете ви здати ртутьвмісну лампу на переробку після того, як спливе термін її служби.

Дивіться інтерактивну мапу «Великої Епохи», куди можна віднести ці небезпечні відходи.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...