• Одесити відкривають першу в Україні «Школу сортування сміття»

  • Алiна Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 7 лютого 2017 року

Дві активістки з Одеси планують відкрити «Школу сортування сміття» для своїх городян. Мета проекту — навчити людей правильно сортувати сміття і здавати його на вторинну переробку.

У цій школі будуть проводитися заняття і читатися лекції, які допоможуть одеситам розібратися в правильному сортуванні сміття і, що ще важливіше, усвідомити необхідність цієї справи, повідомляє «Українська служба інформації».

Правильно сортувати сміття дуже важливо: адже сортувальні лінії на багатьох підприємствах працюють тільки з певним видом відходів. Тому погане сортування додає проблем організаціям, що приймають його. До того ж, за добре відсортоване сміття можна виручити більше грошей. Наприклад, якщо 1 кг змішаної вторсировини коштує близько 0,5 грн., то добре перебраної — 2 грн./кг.

Автори проекту Олеся Крок і Катерина Гречко хочуть також запропонувати додати в програму шкільного навчання уроки екологічного виховання. А для того, щоб одеситам було простіше позбавлятися від уже посортованого сміття, створена контактна база фірм, які займаються переробкою;  планується також запустити спеціальну машину, яка буде їздити містом і збирати вторсировину.

Щоб зібрати необхідні 5 тис. грн. для свого проекту, Олеся і Катерина розмістили оголошення на громадській платформі «Моє місто». За ці гроші будуть надруковані спеціальні схеми, таблиці, плакати. Як тільки набереться достатня сума, буде оголошено старт проекту.

А поки у вихідні в центрі Одеси будуть проходити безкоштовні заняття та практикум. Багато одеситів підтримують цей задум, готові взяти участь у проекті та отримати цінні знання.

Допомогти проекту «Школа сортування сміття» можна тут.

Щоб зробити своє місто чистішим, одесити за своєю ініціативою запускають цікаві проекти. Наприклад, група одеситів знайшла корисне застосування для пластикових відходів: вони роблять з них вуличні меблі. А мешканці багатоповерхівки збирають, сортують і здають відходи, роблячи на виручені кошти  під'їзд кращим.

На допомогу одеситам «Велика Епоха» створила інтерактивну мапу з пунктами прийому різних видів відходів. Сортуйте сміття і здавайте на переробку!

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...