Понеділок, Жов 18, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Стійкий запах часнику пов'язаний з хімічними процесами в нашому організмі

Субота, 30 січня 2021 року

часник

Часниковий хліб та інша їжа з цієї спецією дуже смачні, але мають вагомий недолік — запах, якого складно позбутися. Виявляється, що стійкий запах часнику пов'язаний з хімічними процесами в нашому організмі. Але є і спосіб, як його уникнути.

Часник містить безліч корисних речовин, відомий своїми сильними антибактеріальними та антихолестериновими властивостями і входить до складу натуральних засобів для очищення судин.

Але є одне «але»: навіть через 24 годин після того, як ви з'їли цю спецію, її запах буде відчуватися під час дихання і навіть виділятися з пóтом.

Вчені говорять, що вся справа у з'єднаннях сірки, які містить часник. Після перетравлення у шлунку, ці сполуки переносяться кров'ю по всьому організму, опиняючись в легенях, горлі та порожнині рота.

Виходить, що цей неприємний запах з'являється не через пережовування часнику в роті, а внаслідок особливих внутрішніх процесів. Тому зубна паста і щітка не допоможуть прибрати цей нав'язливий запах, і все буде марно.

Кращий варіант — з'їсти щось, що прибрало б «часникове дихання». Деякі дослідження на цю тему показують, що найбільш дієвими в цьому відношенні є ароматні трави (петрушка, м'ята, базилік), селера, латук, цикорій.

Ще одним ефективним продуктом від часникового запаху є яблуко, і це було виявлено випадково.

яблоко

В експерименті учасникам пропонували з'їсти часник із різною їжею. Після цього спеціальний прилад визначав молекули повітря, що видихається. Несподівано в одного добровольця, який з'їв часник, виявилося дуже мало «часникових» молекул. Його попросили згадати, що він їв за кілька годин до цього, і це виявилися 2 яблука. У новому експерименті ця здогадка підтвердилася.

Вчені пояснюють це так: сполуки сірки, що містяться в часнику, вступають в реакцію з фенолами іншої їжі, і їх дія нейтралізується.

Крім яблук, найбільш сильними «античасниковими» властивостями наділені салат і м'ята. Важливо: продукти повинні бути свіжими. Теплова обробка робить їх менш ефективними, оскільки ферменти розпадаються при високій температурі.

За матеріалами: bbc

Читайте далі:

Натуральний бальзам для губ

Безпечний антисептик для рук

Comments   

загрузка...