• Чи справді наш організм «потребує» певних продуктів?

  • Майя Веточкіна | Велика Епоха
    Понеділок, 16 січня 2017 року

Бажання з'їсти щось смачне, нехай і не найкорисніше, може з'являтися час від часу і досить несподівано. Часто цей феномен пояснюють тим, що організм сам «відчуває», що потрібні вітаміни містяться в тій їжі, до якої нас тягне. Але чи дійсно це так? І навіщо мозок посилає нам такі сигнали?

Як правило, подібна складно переборна та сильна тяга виникає до тієї улюбленої їжі, яку ви часто їли в минулому, але згодом забули цей смак. А іноді це бажання з'являється до тієї їжі, яку ви вживаєте тільки час від часу.

Чому ж це виникає?

Часто можна почути таке пояснення: організм відчуває нестачу певних речовин і посилає сигнали у вигляді гострого бажання з'їсти саме це.

Таке пояснення здається дуже логічним, але не для вчених. Наприклад, раніше часто пов'язували тягу до шоколаду з нестачею магнію, який у ньому міститься. Але ж деякі інші продукти містять значно більше цього мікроелемента! Наприклад, шпинат. Але чомусь людей до нього не тягне...

Ще одне популярне пояснення цього феномена — це зміна рівня гормонів в організмі. У цьому є частка правди, проте вчені вважають, що і тут більший вплив можуть надати не потреби організму, а якісь нейронні сигнали мозку, які складно розшифрувати.

У той час як люди продовжують шукати відповідь на питання, звідки виникає пристрасть до певної їжі, вчені, здається, знайшли цікаве пояснення. На їхню думку, цей феномен пов'язаний зі спогадами. А точніше, тими емоціями і сигналами ззовні, які викликають ці спогади.

Звичайно, почуття голоду може викликати пристрасть до тієї чи іншої їжі, але ці причини слід шукати скоріше у нашій психіці, ніж у фізіології, вважають дослідники.

Дуже часто такі переживання, як депресія, смуток чи почуття самотності викликають бажання з'їсти певний продукт. І в цей момент їжа стає чимось на зразок заспокійливого засобу. Нас тягне до тієї їжі, яку ми їли раніше чи несподівано побачили поруч.

Незалежно від того, чим викликане це бажання, воно може перетворитися на нав'язливу ідею, від якої складно позбутися. Більш того, як показали експерименти, такий стан значно знижує ефективність мислення та роботи мозку.

І для деяких людей єдиний спосіб викинути ці думки з голови — з'їсти «те, чого вимагає організм».

Для кращого розуміння того, як виникає ця тяга до деяких продуктів, вчені попросили 130 добровольців згадати та описати, що вони відчувають у подібні моменти. Виявилося, що на перше місце виходять візуальні образи, які вже потім доповнюються уявами про смак і аромат їжі.

Якщо в такі моменти думати про щось неїстівне або зайняти себе грою, то це допоможе зменшити інтенсивність бажання. При цьому процес, що відволікає, повинен бути обов'язково візуальним, але неважливо яким: гра чи навіть шуми у телевізорі.

Якщо все ж непереборні думки про їжу не покидають людину дуже довго, то це може погано позначитися на здоров'ї та викликати неконтрольоване накопичення калорій. Тому в цьому випадку дослідники радять: якщо неможливо викинути думку з голови про якусь страву — дозвольте собі це з'їсти.

За матеріалами: bbc.

По-справжньому корисна і смачна їжа — це вітамінний суп, інгредієнти і спеції якого зміцнюють імунітет, надають сил і гарного настрою!

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...