• Застуда та грип: як правильно лікувати?

  • Майя Веточкіна | Велика Епоха
    Понеділок, 23 січня 2017 року

Грип та застуда мають дуже багато схожих симптомів, і також існує чимало способів їх лікування. Але чи знаємо ми, в чому найважливіша різниця лікування грипу та застуди?

Нежить, кашель, лихоманка і підвищена температура — ці симптоми дуже характерні як для застуди, так і для грипу. Через це часто дуже складно зрозуміти, на що ви захворіли. Але є й відмінність: респіраторні інфекції викликають слабкість, але ми можемо й надалі працювати. А грип супроводжується лихоманкою, ми відчуваємо себе виснаженими, хочемо більше відпочивати в ліжку.

Хоча ці захворювання мають схожі симптоми, але для їх лікування потрібно вибирати різні засоби і методи, розповідає bbc.

Zn і вітамін С

У 30-х роках ХХ століття вітамін С рекомендували як засіб для лікування застуди. Через 40 років нобелівський лауреат Лайнус Полінг стверджував, що аскорбінова кислота — засіб для профілактики і лікування респіраторних інфекцій та багатьох інших захворювань, навіть дуже важких. Тому збільшення дози вітаміну С під час лікування застуди стало дуже популярним.

Але дослідження Cochrane Group показало, що більші дози аскорбінової кислоти зовсім не допомагають, а надлишок вітаміну просто виходить з організму.

Що стосується Zn, то збільшення його дози дійсно може бути небезпечним. Тому стежте за кількістю, яку ви приймаєте, і не перевищуйте її.

Їжте більше, але за бажанням

«Якщо у вас застуда — їжте більше, якщо грип — менше» — хоча багатьом відоме це правило, але експерти не впевнені в його однозначності. Швидше всього, воно виникло через те, що за лихоманки апетит пропадає, і змусити себе щось з'їсти непросто. Але все ж важливо правильно харчуватися: нехай їсти й менше, але здоровішу їжу, яка додасть сил.

Постільний режим або продовжувати працювати?

І в цьому питанні багато залежить від вашого самопочуття, а не тільки від того, чим хворієте — застудою або грипом. Не потрібно примушувати себе до активності, якщо ви відчуваєте себе знесиленими. Але й не потрібно лягати в ліжко за легких симптомів застуди.

Пити більше чаю і води

Хоча є скептично налаштовані вчені, які не впевнені, чи лимон з медом допомагають, але достовірним є одне: потрібно пити більше рідини. За грипу та застуди ви більше пітнієте і втрачаєте більше рідини.

Інгаляції з ефірними оліями

Багато хто не вважає це ефективним методом, але розтирання грудей або інгаляції з олією м'яти або евкаліпту полегшують дихання і допоможуть «відкрити» носа.

Препарати, що знімають жар

Такі препарати, як ібупрофен і парацетамол допомагають знизити температуру і полегшити симптоми. Але будьте уважні: не перевищуйте допустиму дозу і прочитайте інформацію про побічну дію. Якщо ви не хочете ризикувати, спробуйте замінити ці препарати природними ліками, що знімають жар.

Що абсолютно протипоказане під час лікування грипу та застуди — це антибіотики. Вони не допомагають. Єдиний варіант, коли вони можуть спрацювати, це — бактеріальна інфекція.

Пам'ятайте: часте й невиправдане застосування антибіотиків призводить до розвитку резистивності у бактерій: вони набувають стійкості до багатьох лікарських препаратів. З цієї причини в наш час вже відомі випадки резистентних штамів E.coli і туберкульозної палички; залишився всього один антибіотик, що здатний справитися з гонореєю.

Спробуймо замість таблеток приготувати ліки на основі олії чайного дерева, прополісу або журавлини — найсильніших природних антибіотиків, про дію яких відомо з давніх часів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...