Понеділок, Жов 25, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Природні знеболювальні, що ефективніші за ібупрофен

Субота, 17 квітня 2021 року

Більшість трав і спеції — це натуральні болезаспокійливі: вони містять біологічно активні речовини, які ефективні для лікування суглобових та інших видів болю. Вони здатні не тільки полегшити або повністю зняти біль, але й не мають побічних ефектів.

Велика кількість трав та спецій є натуральними знеболювальними – вони містять біологічно-активні речовини, які є ефективними для лікування суглобових та інших типів болю. Фото: Michael Stern / flickr.com. Ліцензія: creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0
Ібупрофен, парацетамол, інші знеболювальні препарати та такі, що знімають жар, мають безліч побічних ефектів і навіть є «вбивцями» емоцій. Полегшити біль і усунути більшість запальних станів можуть простіші та безпечніші засоби — ліки традиційної медицини. Багато натуральних препаратів має не менш сильні властивості. Просто потрібно знати, як застосовувати їх із найбільшою користю. Адже їжа — це теж ліки.

За остеоартриту, болю, нудоті — сік імбиру

Імбир подібний до ібупрофену чи аспірину за своєю дією, але на відміну від останніх, не подразнює слизову оболонку шлунку. Фото: jacqueline / flickr.com. Ліцензія: creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0
Імбир має потужні протизапальні властивості і здавна застосовується за:

• головного болю;

• м'язового болю;

• хронічного захворювання суглобів (остеоартрит).

Також імбир є відмінним засобом від нудоти. Що стосується його болезаспокійливих властивостей, то він діє так само, як ібупрофен або аспірин, але не подразнює слизову оболонку шлунка (важливо для тих, хто страждає на захворювання шлунка).

Вчені встановили, що витяжка з імбиру цілком може замінити нестероїдні протизапальні препарати. У дослідженні брали участь 2 групи пацієнтів з остеоартритом колінного суглоба. Першій групі давали плацебо, другий — екстракт імбиру. Як показали результати, у пацієнтів з другої групи на 40% зменшився біль і напруженість у хворих суглобах. Це свідчить про те, що імбир дійсно впливає на процеси запалення на глибокому рівні.

Від травм, набряків, проблем із травленням — фермент з ананаса (бромелайн)

Фермент, що отримують з ананасу, зменшує запалення, допомагає при артриті та м’язових болях, прискорює одужання. Фото: Kyle McDonald / flickr.com. Ліцензія: creativecommons.org/licenses/by/2.0
Бромелайн — рослинний фермент, одержуваний з ананаса. Він:

• стимулює вироблення речовин, які усувають біль і набряки;

• зменшує запалення;

• допомагає за артриту і м'язовому болю;

• прискорює післятравматичне і післяопераційне відновлення (зокрема за пошкоджень ахіллового сухожилля).

Також бромелайн перешкоджає утворенню тромбів.

Мігрень і артрит — перець чилі

Капсаїцин підвищує больовий поріг, допомагає при головному болю та артриті. Фото: Hani AlYousif / flickr.com. Ліцензія: creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0
Один з найцінніших компонентів перцю чилі — капсаїцин (від лат. «саpsicum» — «перець»), який має дивовижні властивості:

• підвищує больовий поріг (робить менш чутливим до болю);

• допомагає за головного болю;

усуває больові відчуття за артриту;

• полегшує діабетичну невропатію.

В одному з досліджень пацієнтам, які страждали на мігрень, упорскували в ніс спеціальну суспензію, до якої входив капсаїцин. У всіх пацієнтів спостерігалося зменшення головного болю на 50—80%.

Регулярне вживання перцю чилі робить нейрони менш чутливими, і больові відчуття зменшуються.

Запальні процеси суглобів, синці, розтягнення та напруження — куркума

Найвідоміша східна пряність і один із найсильніших природних антибіотиків — це куркума. Крім цього, її активна речовина — куркумін — діє як протизапальне. Її ефект можна порівняти з популярним ібупрофеном, але її дія — абсолютно безпечна та ефективна. Куркума ефективна за:

• запальних процесах суглобів;

• м'язовій напрузі;

• розтягуванні м'язів;

• синцях.

Куркума допомагає при запальних процесах суглобів, синцях, розтягненнях і напруженнях. Фото: firesika / flickr.com. Ліцензія: creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0
Для посилення ефекту рекомендується куркуму змішувати з дрібкою перцю, розчиняти в теплій воді і приймати всередину.

Куркума також відома своїми сильними антиоксидантними властивостями, які продовжують молодість організму. Допомагає ця пряність і за грипу, застуди і ангіни, хвороби Альцгеймера і навіть для відбілювання зубів!

Мабуть, цього цілком достатньо, щоб неодмінно додати куркуму у свій щоденний раціон.

Запальні процеси суглобів і біль — червоні водорості

Куркума в капсулах. Фото: Takahiro Yamagiwa/flickr.com. Ліцензія: creativecommons.org/licenses/by/2.0
Аквамін отримують з різновиду червоних водоростей. Він містить Ca і Mg, які зменшують запалення суглобів за остеоартриту. Як показують дослідження, через 30 днів прийому акваміну хворобливі відчуття зменшуються на 20%. На думку фахівців, мінерали, які містяться в цих водоростях, роблять суглоби більш рухливими, а кісткову тканину — більш щільною. Як наслідок, болі в суглобах зникають.

За матеріалами: zdorov-info.

Ще один натуральний засіб із широкою сферою застосування — це прополіс. Ліки на його основі можна застосовувати як зовні, так і вживати всередину.

Comments   

загрузка...