• Додайте трохи спецій у ваше життя

  • Середа, 19 серпня 2009 року

«Дайте Фей імбирного пива від нудоти», - запропонував я своїй дочці. «Що такого міститься в імбирному пиві, що воно допомагає?» - запитала вона. Відповідь, що моя мама давала мені імбирного пива від цього нездужання, зовсім не буде тим науковим поясненням, на яке вона від мене чекає. На жаль, моя мати ніколи не згадувала про чарівний компонент в цьому напої, таким чином, я вирішив з'ясувати користь імбиру та  інших спецій для здоров'я.

Повідомлення відносно спецій в Nutrition Action Health Letter містило сюрприз для мене і, ймовірно, для багатьох мам. Там говорилося про дуже невелику кількість або взагалі відсутність імбиру в імбирному пиві. І чи корисно воно - залежить лише від того, кого ви слухаєте.

Імбир

Доктор Сюзана Зік, епідеміолог мічиганського університету, провела чотири дослідження впливу імбиру на лікування вранішнього нездужання. Вагітним жінкам давали 1000 міліграмів подрібненого імбиру або 500 міліграм екстракту імбиру протягом чотирьох тижнів. В кожному випадку імбир був прекрасним плацебо для полегшення симптомів цього стану. Зік вважає, що імбир блокує дію серотоніну, нейропередавача в кишківник, який може викликати нудоту.

НАСА, проте, з'ясувало, що імбир чинив невеликий вплив на симптоми морської хвороби в астронавтів під час їх підготовки на стільцях, що оберталися. Голландські вчені були успішніші. Вони дали порошок імбиру військово-морським курсантам під час плавання в бурхливих морях. Це не зупиняло нудоту або запаморочення, але припиняло блювоту  та  холодний піт.

Товариство акушерів-гінекологів Канади заявляє, що використання 1000 міліграмів імбиру (близько половини чайної ложки) у поділених дозах «виявляється безпечним» для припинення вранішнього нездужання у вагітних жінок.

Кориця

Річард Андерсен з Міністерства сільського господарства Сполучених Штатів говорить, що невелика кількість кориці зменшує цукор у крові діабетиків. Шістдесят хворих на діабет з Пакистану, розділених на дві групи, отримували по 1 і по 6 грамів порошку кориці щодня протягом 60 днів. Після сорока днів прийому в пацієнтів, які отримували по 1 граму кориці, цукор в крові знизився майже на 25%, а у пацієнтів, які отримували по 6 грамів, - на 29%.

Пізніші дослідження Андерсена, який використовував 10 грамів порошку кориці, показали зниження цукру лише на 10 відсотків. Інші дослідження в Голландії  та  Германії з використанням кориці результатів зниження цукру не дали. Ніхто не може пояснити невідповідності в цих результатах. Але Андерсен вважає, що для пацієнтів із зайвою вагою, хворих на діабет типу А, дозування було дуже низьким.

Невідомо, чи взаємодіє кориця з іншими лікарськими засобами. Андерсен також запропонував використання водного екстракту спеції тривалий час, оскільки деякі інгредієнти кориці розріджують кров. Отже перш, ніж використовувати корицю або інші спеції, проконсультуйтеся з лікарем.

Куркума

Я не розумів того, що коли я насолоджуюся каррі в індійському ресторані або додаю гірчицю до бутерброда з сиром, я їм куркуму. Дослідники вивчають цю спецію як  ліки, здатні вилікувати рак і хворобу Альцгеймера. Насправді,  вчених цікавить куркумін, що надає куркумі жовтого кольору.

Лікар Бхагат Аггарвал, професор, який досліджує рак в Центрі раку в Хьюстоні, говорить, що куркумін викликає запрограмовану смерть ракових клітин. Крім того, він пригнічує ріст судин, що живлять пухлини. Наприклад, у щурів, які одержують куркумін, зменшуються пухлини грудей, кишківника. В даний час хворим з хронічними онкологічними захворюваннями дають цю спецію, щоб перевірити, чи впливає вона на ріст ракових клітин.

Дослідники з Гарварду пішли далі та ввели куркумін у кров миші з ознаками хвороби Альцгеймера. Тиждень по тому кількість тромбоцитів зменшилася на 30 відсотків. Дослідження проводилися лише з хворими на початковій стадії хвороби Альцгеймера.

Зараз додавання невеликої кількості спецій у наше життя здається здоровою думкою. Шкода, що моєї матері вже немає в живих, і вона не дізнається, як багато я тепер знаю про спеції. Але питання залишилося без відповіді. Є чи ні імбир в імбирному пиві, я так і не можу відповісти своїй дочці, і чому він допомагає при нудоті. Якби я міг запитати у своєї мами!

Лікар Гіффорд-Джонс, медичний журналіст, який має  приватну медичну практику в Торонто.

Його веб-сайт: http://mydoctor.ca/user/index.asp?id=3520.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...