• Індієць, який виростив ліс

  • Людмила Влох | Велика Епоха
    Четвер, 25 серпня 2016 року
 

Більш як 30 років індієць Джадав Паенг висаджує дерева. Завдяки його зусиллям безплідна земля площею понад 500 га перетворилася на справжні джунглі, які зараз слугують домівкою для різноманітних птахів, а також для тигрів, носорогів та слонів.

З тих пір, як Джадав почав засаджувати деревами піщаний берег річки Брахмапутра у селища Джорхат, пройшло чимало часу. Тепер берег перетворився на повний життя оазис: тут оселилися грифи, мавпи, олені, бенгальський тигр та індійські носороги.

Ніхто б і не знав про новий ліс, якби не дикі слони. Стадо з 115 голів після набігів на місцеві поселення ховалося в затишному «лісі Мола» (місцеві жителі назвали Джадана дитячим прізвиськом). Працівники лісового господарства знайшли винуватців, а разом з ними і новий ліс.

Історія

У 1979 році шістнадцятирічний Джадав став свідком страшної картини — на піщаному березі після повені лежало безліч мертвих змій. Індієць зрозумів, що рептилії були позбавлені умов існування, поруч не було ніяких дерев, які змогли б дати їм притулок і сховати від палючого сонця.

Юнак звернувся до лісового департаменту і не знайшов підтримки: ніхто не міг повірити, що на піщаних мілинах може щось рости. Але Джадав не відмовився від задуманого. За чиєюсь порадою він спробував посадити бамбук — так першими з'явилися зарості бамбука.

Коли стало очевидним, що дерева все ж ростуть на таких ґрунтах, влада переглянула своє рішення. Джадав допомагав розробляти план висадки лісів на площі 200 га і сам допомагав лісникам садити дерева.

Щоб продовжувати благородну справу, яке стало справою його життя, Джадав залишився жити в лісі. Він сіє насіння і висаджує саджанці різних дерев, по можливості озеленює нові території; заселяє в молодому лісі червоних мурашок, які покращують структуру ґрунту і сприяють підвищенню її родючості. У своєму господарстві він разом із дружиною та трьома дітьми вирощує велику рогату худобу.

Неодноразово індійцеві доводилося ставати на захист свого дітища: разом з лісниками він знищував пастки, розставлені браконьєрами, пропонував своє життя в обмін на погрози місцевих жителів знищити його ліс і слонів, які витоптують рисові поля.

Джадав і сам постраждав — через тигрів він втратив більше сотні голів худоби. За його словами, винні самі люди, які знищують ліси — природне місце існування тварин.

Зупинятися на досягнутому Джадав не збирається — в його плани входить посадка дерев на інших берегах Брахмапутри. В одному з інтерв'ю індієць сказав: «Я буду садити дерева до мого останнього подиху».

Так одна людина дала життя великій екосистемі, довівши світові, що й один у полі воїн.

Джерело: The Times of India

Джадав не єдиний, хто намагається змінити світ на краще. Бездумне знищення лісів людиною для господарства позбавило місця проживання орангутангів, яких вирішив врятувати мікробіолог Віллі Смітс. Мільярдер Чак Фіні витрачає всі свої гроші на благодійність. Маленька Хейлі вирішила у вільний час допомагати нужденним людям, чоловік з Мельбурна стриже бездомних безкоштовно, а власниця ресторану запрошує безхатченків на сніданок.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...