• «Скляний пляж» — незвичайне місце, що створила природа зі сміття

  • Майя Веточкіна | Велика Епоха
    Понеділок, 13 лютого 2017 року

​Одне з найкрасивіших місць, створених природою зі сміття, колись викинутого людьми, — «Скляний пляж» у Японському морі. Протягом багатьох років вода наполегливо сточувала склобій, поки він не перетворювався на різнокольорову гальку, що блищить на сонці, немов розсип дорогоцінних каменів.

«Скляний пляж» розташовується в районі Владивостока і дуже популярний у туристів. Колись ще за часів СРСР тут утворилося звалище порцеляни і скла, через що ця затока була закритий для відвідувачів. Але минув час, і вода відполірувала бите скло до гладеньких камінців, які красиво переливаються в променях сонця.

Наразі цей пляж часто відвідують туристи, щоб помилуватися такими чудесами природи.

Подібний пляж із напівпрозорою скляною галькою є і в Каліфорнії: він утворився на березі так само, з осколків битого скла.

Але це лише одиничний приклад того, як природа може впоратися зі сміттєвими відходами, які трильйонами кілограмів скидаються в моря і на узбережжя океанів. Неймовірні об´єми пластика плавають і отруюють воду, завдаючи непоправної шкоди тваринам і нам самим.

Не допустити цього може тільки правильна організація сортування сміття, за якої не будуть утворюватися звалища, а все сміття буде перероблятися, як це відбувається наразі в Камікацу — першому в світі селищі зі 100% переробкою відходів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...