• 1,5 л побутових відходів за рік: досвід двох сімей з Канади

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    П'ятниця, 20 січня 2017 року

Чи може сім'я збирати не більше 1,5 банки відходів на рік? Дві жінки з Канади знають, що це більше, ніж можливо: вже 2 роки вони збирають сміття не в баки, а в такі скляні банки. Як їм вдалося так значно скоротити побутові відходи?

Кейтлін Леблонд (Katelin Leblond) і Тара Сміт-Арнсдорф (Tara Smith-Arnsdorf) — дві звичайні жінки з Канади, у яких є діти і чоловіки. Одного разу вони подивилися відео про родину з Каліфорнії, яка не виробляє майже ніякого сміття. І вирішили спробувати. У квітні, на День Землі, Кейтлін і Тара замінили сміттєві баки на 1,5 л банки. На перший погляд, завдання було нелегким: прожити рік так, щоб все сміття, яке виробляє кожна родина, займало не більше банки.

З боку своєї родини Кейтлін не зустріла жодного опору: її чоловік, військовий, перебував за кордоном протягом 9 місяців, а двоє дітей були занадто молоді, щоб опиратися цій ініціативі, розповідає СBC news.

Першим завданням було змінити свої купівельні звички: наприклад, купувати одяг тільки з других рук, замінити паперові рушники на тканинні і т.п.

Що стосується побутової хімії і засобів особистої гігієни, то Кейтлін знайшла прості рецепти, як виготовити їх у домашніх умовах. Тепер вона може приготувати майже все — від мийного розчину до зубної пасти і дезодоранту. Це набагато економніше і безпечніше, ніж купувати готові засоби, після яких неодмінно залишиться упаковка. Цей підхід дозволив зменшити господарські витрати на 20%.

У Тари — родина з 5 чоловік, і молодшій дитині — лише рік. Хоча більшість батьків вважають, що їм ніяк не обійтися без одноразових підгузок, наймолодший син Тари Хьюго носить саморобні памперси з тканини. А замість дитячої присипки жінка використовує кукурудзяний крохмаль. Тара знає, що памперси, пакети, тетрапак — це «головний біль» переробної промисловості.

Замість дитячих вологих серветок Тара використовує спеціальний крем власного виробництва, до складу якого входить оливкова олія, мило і вода. Але поки родина Тари перебуває на перехідному етапі. Наприклад, її 13-річна дочка багато в чому підтримує маму, але не купує неновий одяг. Як каже Тара, у цьому питанні підлітку потрібно дати невеликий перепочинок.

Кейтлін і Тара створили веб-сайт РAREdown, де публікують свої корисні поради щодо скорочення відходів для всієї родини.

Топ-10 порад щодо скорочення відходів від РAREdown:

1. Використовуйте сумки замість одноразових пакетів: вони більш надійні і довговічні.

2. Приносьте свої власні контейнери. У багатьох містах є т.зв. «Рackaging-free» магазини, де товари можна упаковувати у власні контейнери. Це дуже зручно для сипучих і дрібних продуктів, і до того ж, вам не доведеться купувати одноразові пакети.

3. Приготуйте свої власні побутові мийні засоби. Магазинні мийні та косметичні засоби можна легко замінити на більш натуральні, зроблені своїми руками!

4. Зменшіть об´єм використовуваного паперу та небажаної пошти, відмовтеся від зайвої розсилки.

5. Створіть «To-Go набір»: тканинні серветки, багаторазова чашка для кави, пляшка води, посуд, контейнер з нержавіючої сталі. Це допоможе уникнути непотрібних одноразових контейнерів і посуду на винос.

6. Дізнайтеся адреси пунктів у вашому районі, де приймають відходи вторинної переробки.

7. Замініть одноразові предмети на кухні та у ванній кімнаті, зробіть власну зубну пасту і дезодорант.

8. Їжте менше м'яса. Тваринництво створює більше парникових газів, ніж всі види транспорту разом узяті. Додайте більше вегетаріанських і веганських страв до вашого щотижневого раціону.

9. Перед тим, як замінити зламану річ, спробуйте її відремонтувати.

10. Купуйте уживані речі у доброму стані. Перед тим, щоб купити щось нове, пошукайте заміну на ринках уживаних товарів.

Крім Кейтлін і Тари, за принципом «нуль відходів» живуть й інші люди: наприклад, Лорен Сінгер і родина Бургерів з Нью-Йорка. А деякі українці вже сьогодні намагаються застосовувати принципи роздільного збору відходів. Екоактівістка і дизайнер Маріанна Бойко вирішила дізнатися, чи можна обійтися без поліетилену протягом 104 днів? Експеримент-ініціатива не тільки вдалася Маріані, а й надихнула її на нові ідеї, з якими вона охоче ділиться у своєму блозі.

Завдяки таким людям, можливо, в майбутньому всі міста планети будуть 100% переробляти відходи, як це відбувається зараз в японському селищі Камікацу.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...