• Чи справді насадки на кран допомагають економити воду?

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    П'ятниця, 25 листопада 2016 року

Спеціальні насадки на кран називають надійним і доступним способом економії води в побуті. Як влаштовані насадки на змішувач, скільки води вони допомагають заощадити, і як вибрати насадку для ванни або кухні?

Найпростіший вид насадок — це насадки-спрей. Вони дроблять потік води на маленькі струмки. За рахунок зменшення пропускної здатності, натиск води, що пройшов через таку насадку, збільшується. Завдяки цьому більше немає потреби відкривати кран на максимум: у цьому випадку десятки струминок води, вилітаючи під великим напором, будуть сильно розбризкуватись. А це, погодьтеся, незручно.

Ще один вид насадок, що з'явилися на ринку, — так звані аератори. У цих насадках немає такого неприємного ефекту розбризкування, як у насадок-спреїв. Як видно з назви, насадка-аератор змішує воду, що проходить через неї, з повітрям, тобто аерує її. Тому, навіть за відкривання крану на максимум, буде виходити «м'який» струмінь води, що нагадує газовану воду.

Чи допомагає насадка на кран економити воду?

Тут все залежить від того, яким були ваші витрати води до використання насадки: чи відкривали ви кран на максимум під час миття рук або посуду. Якщо це так, то насадка на кран дійсно допоможе відчутно знизити витрату води. Якщо ви завжди економно користувалися водою, зміна витрати води буде майже непомітною.

Не варто встановлювати насадки-аератори на всі крани. Оскільки вони знижують пропускний об´єм води, то потік зменшується рази в 3. Це зручно для миття посуду на кухні або миття рук в умивальнику, але незручно для набору води у відро або ванну: це займе в рази більше часу. Тому спочатку це питання слід добре продумати і залишити хоча б один змішувач без насадки.

Що стосується дорогих або дешевих насадок, то тут важливо враховувати матеріал і його довговічність. Пластикові насадки швидко ламаються, а латунні прослужать набагато довше. До того ж, на них є гарантія. Але свою функцію виконують як пластикові, так і металеві.

За матеріалами: Еcoblog.

Дивіться також й інші доступні способи економії води і тепла в побуті.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...