• Чи заощаджує кошти встановлення лічильника на тепло?

  • Ольга Зубакова | Велика Епоха
    Середа, 1 лютого 2017 року

Все дорожчою стає в Україні оплата за тепло в квартирах і, ймовірно, багато хто задається питанням, як краще платити за опалення — за лічильником або відмовитися від нього.

Рахунок за опалення займає левову частку оплати комунальних послуг: це близько 70% в середньому, оскільки є відмінності для цегельних і панельних будинків, з утепленням і без. Багато хто скаржиться, що, попри такі величезні рахунки за опалення, у квартирі холодно.

Що робити, ставити лічильник чи ні, і чи дозволить його установка заощадити кошти?

Хтось нарікає, що після установки лічильника став платити ще більше. На це впливає багато чинників.

За вертикальної подачі тепла установка індивідуального лічильника в квартирі неможлива, в такому випадку лічильник ставиться на весь будинок, і це допоможе заощадити 20—30% тепла, оскільки виключаються тепловтрати в мережах, які прокладені до дому. Зробивши аудит, можна з'ясувати, де в будинку втрачається тепло найбільше. Зазвичай це горище і підвал. Утеплення будинку дасть додаткову економію приблизно до 20%.

Регулювання лічильника в будинках із вертикальною розводкою проводиться в залежності від вуличної температури, і в сукупності з установкою лічильника і заходами з утеплення, будинок може заощадити 40—50% тепла, і, відповідно, мешканцям доведеться менше платити за опалення.

Експерти вважають, що в майбутньому всі будинки будуть обладнані теплолічильниками. Вони радять установку лічильника, оскільки це дозволить дізнатися реальне споживання тепла і стимулює мешканців будинку проводити заходи з підвищення енергоефективності.

Для порівняння наводиться цифра: кияни в будинках з лічильником платять 31,27 грн. за квадратний метр, тоді як в будинку без лічильника — 32,97 грн. за квадратний метр.

У 2016 році в Україні оплата за тепло піднялася в середньому на 90%. За опалення однокімнатної квартири в Києві доведеться щомісяця платити близько 1000 грн, двокімнатної — понад 1600 грн, а трикімнатної — близько 2300 грн.

Установка теплолічильника у квартирі можлива тільки в будинках з горизонтальною подачею тепла. При цьому кожен мешканець самостійно може регулювати температуру, і це суттєво дозволяє економити тепло. Правда це не виключає енергоощадних заходів, які дають додаткову можливість для економії в будинку.

На території України діє урядова програма з енергоефективності, по якій виділяється грошова допомога для ОСББ на утеплення будинку. Можна самостійно утеплити вікна, а можна подумати і про альтернативні джерела обігріву.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...