• Як заспокоїти малюка

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    П'ятниця, 1 квітня 2016 року

ⓅБлизько 2-х годин на день плачуть малюки у перші З місяця після народження. Плач дитини — це майже єдиний можливий для неї спосіб повідомити близьким про власне самопочуття. Таку ситуацію слід сприймати спокійно. Насамперед треба знайти причину, яка викликала плач малюка. Можливо, він злякався або хоче їсти? Можливо, він хоче спати або потребує змінити підгузок? Можливо, дитину турбує дуже яскраве світло або рівень шуму у кімнаті?

Не складно вирішити проблеми, якщо вони виникли через голод або переповнений підгузок. Щоб заспокоїти малюка, який злякався, треба його взяти до рук і легенько погойдати, щось розповісти, або тихенько заспівати пісеньку. Треба спробувати знайти таке положення, в якому вам та дитині буде затишно, комфортно та спокійно. Вірно ви все робите чи ні, ліпше за все підкаже реакція самого малюка.

Достатньо іноді просто взяти дитину до рук. Завдяки зміні положення тіла малюк зможе відригнути повітря, що накопичувалося (це приносить значне полегшення). Він заспокоїться та почне вам посміхатись.

Слід звертати увагу й на те, що у перші кілька тижнів після народження рухливість дитини дуже обмежена. Плакати він може також від того, що у дитячому ліжку йому лежати незручно. Спробуйте знайти для малюка комфортнішу позу, але заради безпеки під час сну, слід укладати його тільки на спину.

Якщо питання постійного плачу дитини вас і далі турбує, слід спитати про це патронажну сестру або дитячого лікаря.

Навіть якщо малюк вам здається дуже чутливим та вразливим, не слід боятися доторкатися до нього. Спеціалісти вважають, що діти, яких частіше тримають на руках, плачуть дуже рідко і ростуть спокійнішими. Голову малюка треба підтримувати щоразу, коли берете його до рук, бо м’язи шиї ще не достатньо розвинені для самостійного її тримання. Деякі батьки вважають, що використання сумки-кенгуру є дуже вдалим. Ця річ дозволяє відчувати додаткову безпеку при носінні маленьких діток. Мабуть вашому малюку у сумці-кенгуру теж сподобається!

Про значний запас підгузок слід подбати ще до того, як ви принесли малюка з пологового будинку. Справжнім сюрпризом може стати для молодих батьків кількість підгузок, яку потребує дитина щодня.

Багато лікарів стверджують, що дієвим методом заспокоїти дитину, яка нервує, є масаж. Щоденна тривалість масажу для немовлят становить 10—15 хвилин. Рекомендовано проводити такий масаж у теплій, тихій кімнаті. Можна також увімкнути спокійну музику чи співати самостійно.

*Коментар: редакція не несе відповідальності за зміст і думки, викладені в статтях зі знаком . 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...