• Український вчений створив полімерне покриття, яке виявляє дефекти поверхні

  • Алiна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 13 лютого 2017 року

Український вчений створив полімерне покриття, за допомогою якого можна побачити дефекти металевих об'єктів і попередити їх ламання. Це покриття може бути використано для поліпшення характеристик фотоелектричних панелей і OLED телевізорів.

Створення реєструвальних середовищ із плівок полімерних композитів і органічних барвників стало результатом спільної роботи доктора фізико-математичних наук Миколи Давиденка та його колеги Олександра Іщенка.

Як розповіли вчені в інтерв'ю TechToday, матеріал, подібний до того, який вони створили, застосовується для запису голограм.

Основна функція такого середовища — можливість контролювати і виявляти мікродефекти металевих об'єктів (т.зв. неруйнівного контролю), наприклад, крил літака. З часом конструкції старіють і зношуються, що може привести до негативних наслідків. Для цього необхідний тонкий контроль їхнього стану.

Як це робиться

Щоб визначити, чи пошкоджений об'єкт, наносять покриття в один або кілька шарів (див. фото праворуч і ліворуч відповідно) реєструвального середовища. До і після нагрівання (або невеликого вагового навантаження) знімають інтерферограму поверхні, яка показує її стан. Якщо знімки мають розриви смуг, це говорить про те, що цей об'єкт не можна використовувати: він може легко зруйнуватися під час експлуатації.

Крім цього застосування, реєструвальні середовища мають й інше практичне значення: для удосконалення виробництва дисплеїв OLED телевізорів, які, як відомо, мають високу якість і колірні характеристики. Також полімерні плівки можна використовувати для поліпшення характеристик і процесу виготовлення фотоелектричних панелей — альтернативних джерел енергії, які набирають популярності останнім часом.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...