• У тернопільській школі роблять ремонт на кошти від макулатури

  • Алiна Танько | Велика Епоха
    П'ятниця, 10 лютого 2017 року

Учні однієї зі шкіл Тернополя ось уже 3-й рік збирають і здають макулатуру, а на виручені гроші роблять ремонт, купують енергоощадні лампи і влаштовують свята. Як організувати учнів на збір вторсировини і що для цього потрібно?

У тернопільській школі №24 контейнери для збору макулатури встановлені в кабінетах дирекції школи та кількох класах. Ці контейнери роблять учні 11 класу на практичних заняттях, розповіла виданню 20minut заступник директора і тренер проекту «Освіта для сталого розвитку» Олена Зарічна. Коли контейнер заповнюється, макулатуру запаковують і відносять на перший поверх до загального збору. Макулатура збирається постійно. Її приносять і батьки учнів, і вчителі та залишають у спеціально відведеному для цього місці.

За словами Олени Зарічної, організувати збір макулатури зовсім нескладно. Головне — розповісти дітям і класним керівникам про навички сортування сміття і для чого це необхідно. Діти повинні розуміти, що макулатура — це не сміття, а потрібний ресурс, який можна і потрібно ефективно використовувати.

«Ми працюємо з класними керівниками, наприклад, молодшим школярам записуємо інформацію в щоденниках, щоб батьки були проінформовані. А домовитися з підприємцями не проблема, навіть виникає конкуренція за нашу макулатуру», — говорить заступник директора в інтерв'ю 20minut.

В кінці навчального року можна зібрати близько 1,5 тонни макулатури. Коли паперу вже стає багато, домовляються з переробними підприємствами та викликають людей, які його забирають. За 1 тонну виходить близько 2500 грн.

Зібрані кошти йдуть на ремонт і закупівлю необхідних речей для школи, організацію свят і озеленення території школи.

«Купуємо мийні засоби, ремонтуємо крани, влаштовуємо свята і козацькі забави — наприклад, на Покров — із призовим фондом, кулішем, подяками та грамотами. Одного разу використовували гроші на піврічну передплату видань для шкільної бібліотеки», — пояснює Олена Зарічна в інтерв'ю 20minut.

Учням 8 класу викладають факультативний курс «Уроки для сталого розвитку», на якому розповідають про раціональне використання тепла, енергії, води, правильну утилізацію відходів, зміну звичок і стилю життя.

Ще в цій школі вже 4 роки збирають старі батарейки. Їх може принести кожен і залишити в контейнері. Минулого року всього за півтора місяця зібралося 18 кг батарейок, цьогоріч — вже понад 20 кг.

Хоча за ці небезпечні відходи немає компенсації, але зате можна бути впевненими, що вони безпечно утилізуються в майбутньому.

Щоб допомогти жителям України зі здачею вторсировини, «Велика Епоха» створила всеукраїнську мапу «Куди здати відходи». На мапі позначено пункти прийому батарейок, ртутьвмісних відходів, металобрухту, одягу, пластикових кришечок. При натисканні на пункт відкривається вся необхідна інформація.

А в школах Кривого Рогу встановили контейнери для роздільного збору відходів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...