• Сім'я з Норвегії живе в будинку під скляним куполом

  • Катерина Динник | Велика Епоха
    Понеділок, 20 лютого 2017 року

Молода сім'я побудувала екобудинок в Північній Норвегії. Житло зроблено своїми руками з чистих природних матеріалів, а зверху вкрите скляним куполом.

Жити за полярним колом зовсім не просто: холодний і складний клімат, здавалося б, робить ці місця не надто затишними. Але це не завадило Бенджаміну і Інгрід Хертефелгерам втілити свою мрію в реальність і побудувати екологічно чистий будинок.

«Хертефелгер» з німецької переводиться як - «той, хто дотримується свого серця», і ця сім'я повністю виправдовує своє прізвище.

4 роки тому сімейна пара приступила до будівництва будинку на норвезькому острові Сандхорноя, який знаходиться за 1000 км на північ від Осло. За два роки вони своїми руками побудували триповерховий будинок із коба — суміші піску, глини і соломи, а потім укрили його скляним куполом. Такий геокупол тримає тепло і захищає мешканців від сильних вітрів і рясних снігопадів, характерних для цієї місцевості. Виготовлявся він спеціалізованою компанією Solardome.

«Ми знали із самого початку, що це буде екобудинок. Будинок, який не завдає шкоди здоров'ю і не забруднює довкілля» — розповідає Інгрід. Господарі називають його «Naturhuset», що перекладається як «Природний дім».

Тепер тут проживає вся родина Хертефелгерів: Інгрід, Бенджамін та їхні четверо дітей. У будинку заввишки 25 футів міститься 5 спалень, 2 ванних кімнати, гараж та тераса на даху.

Геокупол покриває також і присадибну ділянку, що дозволяє господарям вирощувати свій власний город. Тут ростуть огірки, помідори, зелень, кабачки і дині, а ще різні фрукти: яблука, вишні, сливи, абрикоси, ківі і виноград.

Для добрива використовують компост із харчових відходів. А для поливу фільтрують вже спожиту для побутових потреб воду.

«Ми всі наполегливо працювали, щоб створити екологічно чистий будинок. Наша мрія і наш маленький стійкий купол, який підтримує наші екологічні цінності, дозволяють нашій родині рости в красивому, екологічному та здоровому середовищі», — розповідає Інгрід виданню Inhabitat.

Сім'я Хертефелгерів планує проводити заняття, екскурсії, майстер-класи та концерти у своєму природному будинку. Надалі вони мають намір побудувати ще кілька куполів для занять йогою і сімейних таборів.

Стаття написана за матеріалами boredpanda.

Раніше Велика Епоха розповідала про те, як в Нідерландах будують екопоселення,а також про Японський проект підводного міста.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...