• Робимо власноруч ліжко-трансформер

  • Алiна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 16 лютого 2017 року

Найбільш практичний і незамінний варіант меблів для невеликої квартири — це ліжко-трансформер. Воно легко перетворюється на робоче місце зі столом, шафу для речей або зручний диван. Такий трансформер можна зробити своїми руками.

Господар невеликого житла цінує кожен метр. Тому меблі, які можна перебудовувати за своїм бажанням в будь-який зручний час — найпрактичніший варіант. Такі меблі отримали назву трансформерів. Наприклад, вдень ​​це — місце для роботи зі зручним столом, а ввечері тут можна відпочити. Єдиний недолік таких меблів — це їхня висока вартість.

Однак якщо у вас є хоча б невеликі навички столярної майстерності, можна зробити трансформер своїми силами.

Крок 1. Створюємо ескіз. Подумайте та уявіть, якими мають бути ваші меблі і на що вони будуть перетворюватись вдень і вночі. Пам'ятайте, що дизайн трансформера повинен бути зручним і добре вписуватися в інтер'єр кімнати. Зробіть начерк, а потім креслення майбутнього трансформера, нанесіть розмітку кріплень.

Крок 2. Купуємо матеріали. Вам знадобляться: дошки МДФ (20 мм), фанера (10 мм), з'єднувальні елементи: болт анкерний, цвяхи, гвинти, петлі, клей, застібки, спеціальний кріплення для розкладання-складання ліжка. Інструменти: рулетка, дриль, викрутка, перфоратор, пила, бур (10 мм), металевий куточок.

Крок 3. Робимо короб і платформу, які будуть виконувати 3 функції: як підставка ліжка, як зовнішня частина шафи в складеному вигляді і як кріплення до стіни.

На стіні закріплюємо металеву рейку за допомогою анкерних болтів. Тепер робимо сам каркас: з'єднуємо і склеюємо дошки, даємо висохнути. Потім встановлюємо дошку на задній і зовнішній стороні конструкції. Приклеюємо і кріпимо саморізами бічну обшивку з торця короба.

Зверху на короб кріпимо рейку і закріплюємо на ній дошку. Зверніть увагу: глибина короба повинна бути трохи більшою за висоту ліжка. Після цього посилюємо короб рейками, потім накриваємо листом фанери.

Крок 4. Монтуємо відкидну частину — до листу фанери кріпимо поперечники, до торцевої частини — горизонтальну дошку. Отримуємо лист фанери, оточений з усіх боків дошками під кутом.

Крок 5. Скріплюємо дві частини. Спеціальне кріплення дозволить збирати і розкладати ліжко.

Крок 6. Робимо кріплення та оформлюємо зовні. Кріпимо петлю зверху короба, протягуємо ремінь, який буде утримувати ліжко у складеному положенні. Кріпимо додаткові кнопки, застібки на магнітах. Легкий матрац закріплюємо клеєм на фанері. Пригвинчуємо ніжки і зовні обклеюємо конструкцію декоративним матеріалом.

Під час вибору матеріалів для меблів зверніть увагу на їхній клас емісії. ДСП і МДФ — зручні матеріали для створення меблів, але вони можуть викликати серйозне отруєння. Будьте уважними та бережіть своє здоров'я!

За матеріалами: О-мебели.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...