• Жителям Львівщини компенсують частину витрат на альтернативні джерела енергії

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 14 лютого 2017 року

​Обласна рада Львівщини затвердила програму енергозаощадження для населення на 2017—2020 роки. Ця стратегія передбачає фінансову допомогу і відшкодування 5—20% річних за кредитами на установку альтернативних джерел енергії для жителів області.

Міська влада Львівщини стала однією з перших в Україні, хто почав активно стимулювати і заохочувати жителів своєї області до переходу на «зелені» джерела енергії — сонячні і вітряні електростанції, повідомляє Еcotown.

В кінці минулого року облрада затвердила «Програму енергозбереження для населення Львівщини на 2017—2020 роки». За документом, протягом цього періоду всі, хто зважиться встановити у своєму домогосподарстві альтернативне джерело енергії і візьме на це кредити, отримають відшкодування з обласного бюджету в розмірі від 5% до 20% річних.

Прийнятий 2 роки тому закон про «зелений» тариф на закупівлю електроенергії від сонячних електроустановок потужністю до 30 кВт прив'язаний до курсу євровалюти. Українці, які встановили альтернативні джерела енергії, можуть не тільки виробляти енергію для себе, а й продавати її надлишки державі, що досить швидко компенсує їхні витрати на придбання та установку «чистих» джерел.

З кожним роком стає все більше домогосподарств, які підключаються до цього тарифу. До того ж зростає і потужність самих установок: зараз вона становить 16,7 МВт, що в 7 разів більше, ніж раніше.

Нещодавно з'явилося повідомлення про те, що агентство енергоефективності України розробляє технічні умови на приєднання до електромереж об'єктів відновлюваної енергетики потужністю 4,4 ГВт.

Українці встановлюють сонячні електростанції в приватних домогосподарствах, на дахах багатоповерхівок і навіть в невеликих селищах у Львівській, Вінницькій і Дніпропетровській областях на гранти від ЄС.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...