• Цікаві факти про переробку алюмінію

  • Редакція | Велика Епоха
    Субота, 31 березня 2018 року

Алюміній — один із найцінніших матеріалів для вторинної переробки. П`ять цікавих фактів про алюміній назавжди змінять ваше ставлення до нього і допоможуть зрозуміти, чому повторне використання цієї сировини таке важливе для нас.

Переробка відходів допомагає зберегти нашу планету і є тією невеликою, але важливою справою, яку може робити кожен із нас. Однак різні матеріали мають різне значення для вторинного використання. Особливо це стосується тих, які протягом тривалого часу розкладаються на полігонах: їх не можна викидати, але можна переробляти.

Один із таких матеріалів — алюміній https://steelservice.com.ua/. Отже, дізнаємось, чому переробка алюмінію є обов'язковою і дуже важливою.

Факт №1. Алюмінію потрібно дуже багато часу, щоб розкластися у природі.

За даними Екологічної лабораторії термін розкладання алюмінієвої фольги — до 100 років, а банок з алюмінію — не менше 500 років. Плівка оксиду алюмінію забезпечує антикорозійні властивості. За рік розпадається тільки фарба на банці, а через 5 років втрачається її форма, ґрунт також уповільнює розкладання, пишеться на сайті «Екологічний компас». Подумайте, скільки алюмінію знаходиться на сміттєвих полігонах? І наскільки шкідливі побічні продукти цього розкладання, якщо алюміній розкладається на металеві нітрити?

Факт №2. Щоб зробити банку з переробленого алюмінію, потрібно на 95% менше енергії, ніж для виробництва її з нової сировини.

Під час переробки банок немає шкідливих викидів у атмосферу і економиться 95% енергії, що витрачається на видобуток енергії з породи.

У журналі «Наука и жизнь» пишуть, що 1 кг алюмінію, повернутого у виробництво, дає можливість заощадити 8 кг бокситів і 14 кВт·год електроенергії, а з 670 алюмінієвих банок, можна виготовити велосипед.

А ConserveEnergyFuture повідомляє, що з переробленої сировини можна зробити понад 50% алюмінієвих банок. Використання вторинного алюмінію настільки ефективно, що якщо швидкість рециркуляції досягне 75%, то ми зможемо заощадити 1286 МВт електроенергії на рік — що дорівнює енергії, яку виробляють дві вугільні електростанції.

Переробка також економить природні ресурси, які використовуються для створення нового алюмінію; зменшує кількість газу та інших ресурсів, які витрачаються на транспортування алюмінію, виробленого з чистих матеріалів.

Уявіть, скільки електроенергії та інших ресурсів можна заощадити, якщо здавати алюміній на переробку замість того, щоб просто викинути на смітник, що змушує виробників алюмінію робити цей матеріал з нуля.

Факт №3. Алюміній може бути перероблений необмежену кількість разів.

Алюміній насправді є ідеальним матеріалом для переробки, тому що немає обмежень щодо того, скільки разів ви можете його використовувати.

Оскільки під час переробки алюміній плавлять, а потім заново заливають у форми, то цей процес може бути нескінченним. Адже «новий» і «старий» алюміній нічим не відрізняються! Якщо процес переробки буде налагоджений, то нам, ймовірно, навіть не потрібно буде виробляти новий алюміній, щоб задовольнити попит.

Факт №4. Переробка алюмінієвих банок займає всього близько 2-х місяців.

Щоб переробити використаний алюміній і знову зробити з нього тару, яка виявиться на полицях наших магазинів, потрібно всього 60 днів. Це означає, що алюміній дуже цінна вторинна сировина, що швидко переробляється. Таким чином, ми дійсно можемо сказати, що переробка відходів алюмінію є одним із найбільш ефективних і екологічно безпечних процесів переробки.

Факт №5. Ми можемо заробляти на переробці алюмінію.

Більшість знають, що можна отримувати гроші, здаючи метал до пунктів прийому або підприємств з утилізації. Але часто забувають, що здавати можна й алюміній.

Одна алюмінієва банка важить всього 17 г, а 100 банок вже 1 кг 700 г — звичайно, це небагато і гроші, виручені за них невеликі, але якщо їх викидати окремо від несортованого сміття, то це допоможе скоротити катастрофічний стан на наших звалищах і принесе додатковий заробіток.

Щоб дізнатися, де приймають алюміній в Україні, дивіться інтерактивну мапу від «Великої Епохи».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...