• Прості поради про те, як знайти спільну мову з людьми

  • Катерина Динник | Велика Епоха
    Понеділок, 13 лютого 2017 року

Усі люди різні: одні з легкістю заводять нові знайомства і невимушено підтримують будь-яку тему для розмови, в той час як для інших — це дуже непросто. Але не варто впадати у відчай: психологи пропонують дотримуватися основних принципів, які допоможуть вам поліпшити комунікацію з людьми і зробити спілкування більш комфортним і приємним.

Давайте розглянемо декілька секретів успішного спілкування, та яких правил варто дотримуватися при розмові з людиною.

Виконуйте обіцянки

Довіру і повагу деколи доводиться завойовувати роками. Так що не варто пропонувати свою допомогу або обіцяти що-небудь, якщо ви не впевнені, що зможете це виконати. Адже людина скоріше за все чекає обіцяного, а не отримавши цього — розчаровується й більше не зможе вам довіряти.

Кажіть щиро

При звичайній розмові з другом чи приятелем розповідайте про те, що дійсно вас цікавить. Ваш внутрішній ентузіазм підсвідомо передається співрозмовнику. Це правило допомагає знайти спільну мову навіть з людиною, у якої зовсім інші інтереси в житті.

Але перед тим як почати розмову, бажано задуматися і про те, що цікавить співрозмовника, адже в діалозі важлива взаємність. Навіть такими простими питаннями на кшталт «Як справи?», «Які новини?», «Які плани на майбутнє?» можна висловити свою турботу і увагу, що зблизить вас і зробить спілкування більш комфортним.

Психологи стверджують, що спокійний і тихий тон набагато простіше сприймається, ніж активна балаканина. Візьміть це на замітку.

Кажіть добрі слова

Ввічливість і добрі слова доречні в будь-якій розмові. Звертайте більше уваги на гарні риси людини. Адже у кожного з нас є свої недоліки, і не варто акцентувати на них увагу. Говоріть компліменти, приємні слова, підтримуйте людину, якщо їй сумно. Все це спонукає співрозмовника, і обидва учасники діалогу залишаться з гарним настроєм.

Дякуйте

Кожен раз, прийнявши що-небудь від людини, дякуйте їй. Нехай це був маленький подарунок або невелика послуга, а може просто теплі слова в скрутну хвилину — все це заслуговує вдячності.

Поважайте себе та інших

Кожен має право хотіти або не хотіти з вами спілкуватися. Ставте себе на місце співрозмовника, тоді ви зможете його глибше зрозуміти і розв'язати вузли у відносинах. Буває так, що людина холодно або грубо відповідає, і у нього на це є своя причина. Не нав'язуйтесь. Просто задумайтеся про те, що можливо в його житті не все гладко або просто немає настрою.

Намагайтеся не сперечатися

Якщо ви не впевнені у своїй правоті, краще поступитися співрозмовнику. Намагайтеся відступити на крок назад і погодитись, це краще ніж сперечатися і потім проспорити. І навіть якщо ви повністю впевнені у своїй правоті — набагато корисніше зберегти теплі й легкі стосунки.

Не бійтеся критики

Звичайно, не завжди легко слухати про свої недоліки, але критика не обов’язково зашкодить. Часто людина хоче таким чином звернути увагу на якусь проблему і домогтися розуміння з вашого боку. Намагайтеся дивитися на критику як можливість удосконалюватися.

Спілкування має приносити користь

У цьому пункті перше, що вам потрібно запам'ятати — спілкування дійсно викликає задоволення і щастя. Причому це проявляється навіть на рівні нашого організму. Вченими доведено, що приємне спілкування викликає вироблення ендорфінів — гормонів радості.

Ну, а неприємні дискусії — також невід'ємна частина нашого соціального життя. Ставтеся до них, як до досвіду. Адже будь-яке спілкування, перш за все, необхідно людині, щоб в іншій людині, як у дзеркалі, побачити свої проблеми. І коли ми починаємо свідомо поводитися з іншими краще, ніж вони поводяться з нами, то, як правило, змінюється в кращу сторону відношення до нас самих.

Читайте також цікаві дослідження вчених: що безпечніше для дитини — телевізор чи інтернет?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...