• Як працюють сонячні панелі взимку?

  • Ольга Зубакова | Велика Епоха
    Вівторок, 7 лютого 2017 року

В Україні сонячні панелі є далеко не в кожному будинку, а охочих їх встановити збільшується з року в рік, але є питання, на які хотілося б отримати відповідь.

У нас не Африка, сонця взимку замало, холодно, та й снігом панелі може присипати.

Чи будуть панелі генерувати енергію взимку?

Зимові дні коротші за літні, але вдень ​​ достатньо світла, бувають і сонячні дні, тому сонячні батареї, як і раніше, виробляють електрику. Правда, об´єм енергії, який генерує система, в цей період менший. У цьому випадку, коли світло розпорошене за всіма напрямками, краще вибирати панелі з високоякісних матеріалів.

Холод — не перешкода для сонячних панелей, а, навпаки, вони взимку працюють краще, ніж в жаркий період року. Такі панелі використовували навіть в антарктичній експедиції, де температура опускається до — 90 °C.

Для того, щоб правильно підібрати панелі, які будуть виробляти достатньо енергії в будь-який період, краще скористатися послугами фахівців, що порекомендують ефективніші пристрої, які підходять саме для ваших умов.

Що робити в умовах сніжних зим?

Панелі встановлюють під кутом, щоб отримати максимальну кількість сонячного світла. На гладких панелях сніг не затримується і сповзає під власною вагою. Якщо кут нахилу не дозволяє сповзати снігу самостійно, то доведеться чистити його спеціальним інструментом, який не зашкодить панелі.

Як діє на панелі коливання температур?

Взимку коливання температур може досягати 20 °C. Вода, яка потрапила між стиками або в тріщини, замерзаючи, руйнує панелі, відповідно знижується і їх продуктивність. У такому випадку якість панелей може зіграти важливу роль.

Сонячні панелі — це не тільки економія та альтернатива традиційній енергетиці, але й на них можна і заробити. А для того, щоб допомогти в придбанні таких панелей, запропоновано знизити податкову знижку, до того ж власники ЖБК та ОСББ можуть отримати знижку на їх установку.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...