• Стрімке зниження цін на електрокари відбудеться у найближчі роки

  • Алiна Танько | Велика Епоха
    Середа, 22 лютого 2017 року

Зниження цін на батареї для електрокарів відбувається значно швидше, ніж це передбачали експерти. Через 3 роки ціна за 1 кВт·год може опуститься нижче, ніж до $100, і двигуни внутрішнього згоряння порівняються в ціні з електромотором, внаслідок чого екоавто стануть доступнішими для покупців.

Батарея є одним з основних чинників високої ціни сучасних електрокарів. Щоб зробити «чистий» транспорт доступнішим, потрібно зробити її дешевшою.

Для цього 7 років тому Міністерство енергетики США поставило на меті знизити ціни на батареї до $125/кВт·год. Хоча на той момент не було чітких припущень щодо того, як це зробити, багато експертів вважали, що навіть ці цілі занижені. За їхніми словами, вже до 2020 року вони будуть коштувати менше ніж $100/кВт·год, повідомляє Нightech.

І тепер швидке падіння цін на батареї для «чистих» авто підтверджується.

Представники General Motors кажуть, що елементи батарей для нового електрокара Chevy Bolt коштують $145/кВт·год. Якщо ця ціна знизиться до $100/кВт·год, то для компанії акумулятор буде коштувати на $4 тис. менше, і, як наслідок, ціна для покупців також знизиться. Тут слід розуміти, що у вартість акумулятора закладена ціна різних механізмів і додаткових елементів.

За даними Інституту енергетики, на сьогодні вартість акумулятора «Тесла» — $190/кВт·год.

Як аналізує видання Ward's Auto, зниження цін на батареї до менш ніж $100/кВт·год збільшить продажі електрокарів на 1 млн од./рік. Це призведе до того, що всього за кілька років ринкова частка авто з електротягою збільшиться у 10 разів — з 1 до 10%.

Зниження вартості батарей — це тільки одна з двох умов, які допоможуть зробити «зелені» автомобілі доступнішими для людей, і цілі країни зможуть відмовитися від авто з ДВС. Друга умова — це розширення інфраструктури станцій для підзарядки.

У цих питаннях спостерігається значний прогрес і для українців: Міністерство США планує знизити ціни на електрокари до 20%. Щоб допомогти українцям зважитися на покупку електрокара, створений спеціальний онлайн-калькулятор для розрахунку його попередньої вартості. Також можна прислухатися до даних рейтингу найбільш економічних екоавто.

Мережа станцій для підзарядки в Україні також розширюється. Цього року відкриється 300 нових, а всі наявні на сьогодні станції можна подивитися на мапі сайту plugshare.com.

Підписатися:

Коментарі