• Шведи створили маску Airinum для захисту від забрудненого повітря

  • Алiна Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 21 лютого 2017 року

Команда стартапа зі Швеції створила дизайнерську маску-респіратор Airinum, яка буде захищати її власника від забрудненого повітря в мегаполісі. Маска повністю функціональна: має змінні фільтри і придатна для щоденного використання.

Автор ідеї створення Airinum — шведський студент Олександр Джерстром (Alexander Hjertström). У листопаді 2014 року він поїхав до Ахмадабаду — п'ятого з найбільш густонаселених міст Індії, де його вразила погана якість повітря. Незабаром з'явилися напади головного болю і кашель, а пізніше й астма, яка мучила його в дитинстві. Ті маски, що вдалося придбати, не допомагали і до того ж були дуже незручними під час роботи.

Олександр задумався над тим, в яких умовах живуть люди в мегаполісах: їм доводиться дихати цим повітрям щодня! Маски, якими користуються для роботи з хімічними речовинами на промислових підприємствах, не підходять для використання на вулицях міста. Що стосується популярних хірургічних масок, то вони можуть тільки захистити під час операції, але абсолютно марні на вулиці: вони не можуть захистити від небезпечних речовин.

Так прийшла ідея створити маску-респіратор, яка зможе забезпечити необхідний захист, до того ж буде комфортною і естетичною. З цією метою в 2015 році на Kickstarter була запущена кампанія для збору $70 тис. для цього проекту. Після цього команда Олександра почала розробляти першу дизайнерську колекцію масок для обличчя.

Покупці з Китаю, де забруднення повітря сягнуло критичної межі, дуже задоволені цією маскою.

«Тепер я знову можу дихати свіжим повітрям, причому виглядати добре і почуватись комфортно», — пише розробникам маски Том Сюн із Шанхая.

Airinum містить фільтр потрійного очищення, його потрібно міняти кожні 200 годин. Маска здатна захистити власника від бактерій, промислового забруднення повітря (твердих домішок 0,3—2,5 мкм), пилку рослин та інших речовин, які переносяться повітрям.

Airinum має 4 розміри, які можна налаштовувати за допомогою кріплень. Маска щільно прилягає до обличчя, що гарантує повну фільтрацію вдихуваного повітря. 2 клапани для видиху випускають вологе повітря назовні, а внутрішня частина маски завжди залишається сухою.

Перша модель Airinum M90 випущена в обмеженій кількості у синьому і фіолетовому кольорі. Її ціна — $98, і за $20 можна купити 3 пакети змінних фільтрів.

Забрудненість повітря є дуже серйозною проблемою для багатьох великих міст. За оцінками ВООЗ, щорічний рівень забруднення довкілля в Пекіні перевищує безпечний рівень у більш ніж 8 разів. Для боротьби зі смогом у Китаї навіть створили спеціальний загін поліції.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...