• Створено метаматеріал, що охолоджує сонячні панелі без використання енергії

  • Майя Веточкіна | Велика Епоха
    Четвер, 16 лютого 2017 року

Команда інженерів з університету Colorado Boulder створила метаматериал — плівку, яка охолоджує об'єкти, не споживаючи при цьому енергії або води. Охолодження за допомогою цієї плівки є найбільш екологічно чистим способом і може застосовуватися в побуті, а також у багатьох галузях промисловості.

Гнучка плівка являє собою дуже тонкий (50 мкм) штучно структурований матеріал, який за міцністю можна порівняти з алюмінієвою фольгою.

Метаматеріал має незвичайні властивості, відзначає журнал Science. Об'єкти, вкриті такою плівкою, охолоджуються природним чином навіть в тому випадку, якщо вони перебувають під сонячними променями. Для цього процесу не потрібна енергія або вода, і охолодження може проходити безперервно.

Матеріал товщиною всього 50 мікрометрів створює радіаційну потужність охолодження понад 110 Вт/мпротягом 72 годин неперервно і до 93 Вт/мза умов прямого полуденного сонця.

Матеріал масштабується і його можна випускати в рулонах. Він може отримати широке застосування як у промисловості, так і в побуті. Наприклад, для підтримки оптимальної температури робочого обладнання на теплоелектростанціях необхідно дуже багато електроенергії та води. Метаматеріал може використовуватися в якості додаткового охолоджувача і частково вирішити цю проблему.

Плівку можна використовувати і для охолодження житлових приміщень. Влітку всього 10—20 мплівки зможуть охолодити будинок, який розрахований на одну родину. Ще одне застосування нового матеріалу пов'язане з сонячною енергетикою. Відомо, що прямі сонячні промені знижують ефективність роботи сонячних батарей. Нанесений на панелі метаматеріал здатний підвищити їхній термін служби та ефективність роботи на 1—2%.

Очікується, що новий матеріал незабаром з'явиться на ринку і буде застосовуватися в енергетичній, аерокосмічній і сільськогосподарської промисловості.

Австралійські вчені створили гнучкі сонячні панелі, які є зручними у використанні та мають меншу собівартість у порівнянні з кремнієвими.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...