• Отримати воду з повітря допомагає пристрій DС03

  • Ольга Зубакова | Велика Епоха
    Вівторок, 14 лютого 2017 року

​Команда SunGlacier розробила пристрій DС03, що за допомогою сонячної енергії конденсує воду з повітря. Він незамінний у посушливих сонячних регіонах з недостатньою кількістю водних ресурсів.
Найдоступнішим джерелом для отримання води є пари  H2O, які знаходяться в повітрі. Компанія SunGlacier вирішила використовувати цю можливість і розробила кілька форм охолоджувального елемента.
За основу взяли технологію (ефект) Пельтьє, для якої не потрібні ні батарея, ні інвертор струму. Фотоелектричні панелі генерують енергію для елемента Пельтьє, який охолоджує алюмінієвий блок до температури нижче точки роси оточуючого повітря. При цьому вода конденсується на поверхні елемента навіть у спекотних умовах пустелі.
Краплі, які утворюються на поверхні конуса, під власною важкістю збираються в стакан. Процес досить тривалий: за 6 годин набирається приблизно півсклянки води.
Ця модель довговічна і може працювати протягом багатьох десятиліть.
Після випробування різних блоків для конденсації, вчені виявили, що кругла форма панелі, яка оточує систему Пельтьє, є набагато ефективнішою. Природний потік повітря збільшує швидкість конденсації води та підвищує ККД пристрою.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...