ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ОСББ може заробляти на смітті тисячі гривень на рік

Велика Епоха

Сортування сміття — це корисна справа, яка може стати справжнім бізнесом, який приносить стабільний прибуток. Про те, як ОСББ може заробляти на смітті, розповіла на прес-конференції представник Zero Waste Lviv Юлія Юрченко.

#img_center_nostream#

#img_center_nostream#

Переповнені сміттєві полігони — невтішна картина багатьох міст. Але ця ситуація не є неминучою, адже за правильного сортування, переробки вторсировини та утилізації органічних відходів обсяг сміття, що залишається, буде дуже малим. В Японії є селище, в якому майже все сміття переробляється. Досягти цього японцям вдалося лише спільними зусиллями.

У містах України практика сортування сміття і здавання вторсировини на переробку набирає обертів. Деякі українці самі сортують сміття вдома і відносять до пунктів прийому. Адже на переробку можна здати майже все!

В одному з багатоквартирних будинків Одеси збирають пластик, макулатуру, скло, а на виручені гроші облаштовують під'їзд: встановили спортивний майданчик і невелику бібліотеку.

Отже, якщо ви хочете зайнятися цим бізнесом, вам допоможуть поради Юлії Юрченко:

Крок 1. Підбираємо контейнери

Найпростіше почати зі збору макулатури. Для збору макулатури найкраще підійдуть контейнери з п'ятишарового картону. Їх продають компанії «Україна без сміття», «Зелений птах», Green Box, EcoEst, «ЕКО-Львів».

Крок 2. Шукаємо покупців вторсировини

Ось кілька компаній, які можуть взятися за цю роботу:

• EcoEst (063-075-04-67);

• «Чистий світ» (068-256-45-03);

Знайти інших підприємців можна на інтерактивній мапі:

Крок 3. Домовляємося з мешканцями і посередником

До спеціального контейнеру, що знаходиться в під'їзді, жителі будуть складати папір. Потім компанія-посередник платить і вивозить сировину. Важливий момент: не забудьте розповісти жителям, що можна викидати в цей контейнер, а що — ні. Це залежить від вимог посередника. Наприклад, упаковки Тетра-пак або транспортувальні ящики можуть не прийматися. Обговоріть з посередником і мінімальний обсяг вивезення.

Скільки можна заробити на смітті?

На своєму досвіді глава ОСББ Василь Прусак переконався, що, навіть якщо ідею сортування сміття підтримають не всі жителі, все одно за здачу вторсировини можна отримувати близько ста гривень на місяць.

А якщо всі жителі 108-квартирного будинку будуть здавати папір, то за рік можна заробити на цьому понад 15 тис. грн. Це не дивно: в кожній квартирі на місяць накопичується близько 6 кг макулатури.

Щороку за вивезення сміття мешканці будинку платять 30 тис. Якщо почати сортувати відходи і здавати більшу частину з них на переробку, загальний обсяг сміття, що вивозиться, зменшиться в рази. Знизяться і витрати на його перевезення на сміттєвий полігон.

Крім макулатури, можна самостійно сортувати скло, пластик, небезпечні відходи на тип батарейок та люмінесцентних ламп.

За матеріалами: tvoemisto.tv.