• Розробка британського вченого дозволить очистити ріки від пластику

  • Ольга Зубакова | Велика Епоха
    Понеділок, 27 лютого 2017 року

Відомий англійський винахідник і дизайнер, засновник і голова компанії Dyson Джеймс Дайсон запропонував систему, за допомогою якої можна очистити річки від сміття.

Про катастрофічне забруднення світового океану пластиком, напевно, чув вже кожен житель нашої планети. Проблема дійсно масштабна. Видання PLoS ONE у 2014 році повідомляло, що понад 5 трлн пластмасових деталей вагою більш як 250 тис. тонн міститься в морях.

Дайсон вважає, що для того, щоб сміття не потрапляло в океан, необхідно очищувати річки — для цього він розробив свою концепцію.

В основі його методики лежить система фільтрації. Мережі, закріплені на кормі баржі гідравлічними лебідками, розгортаються за допомогою роликів і збирають сміття з поверхні води. Пластик підіймають на борт баржі, а потім різні сорти пластика сортують циклонічною системою, яку застосовують в пилососах. Це дозволяє полегшити процес.

Розробник Recyclone планує проводити очищення річок в кілька етапів тому, що сміття, яке міститься на поверхні, має різний розмір. Спочатку будуть вибирати з води найбільші предмети, потім більш дрібні.

Зібрану пластмасу можна відвозити на спеціальні підприємства, де після її переробки з неї виготовлять нові речі.

Дайсон має намір добиватися впровадження його концепції та готовий покращувати свою методику.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...