• На Львівщині знайшли спосіб відправляти на полігон менше відходів

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 23 лютого 2017 року

У Львівській області відкрили нову ділянку для сортування сміття. Тут робітники вручну відбирають вторинну сировину, яка потім продається переробним підприємствам. Завдяки цим діям на полігон відправляється на 1/3 менше відходів.

Ділянка, на якій перебирають відходи, знаходиться в селі Рихтичі, за 5 км від Дрогобича. Тут кілька працівників щодня вручну сортують сміття на 2 категорії, повідомляє Zaxid.

Перша — вторсировина, яка потім продається переробним підприємствам; друга — непотріб, який ховають на полігоні.

Щодня на ділянку надходить 3 машини сміття. З цього об´єму після відбору залишається 7—8 т вторсировини.

Головна мета такого сортування — зменшити навантаження на Броницький полігон. Якщо без сортування на полігон відправляється 3 машини сміття, то після відбору вторинної сировини — на 1/3 менше. Трохи, але і це економить кошти. Поки це перший крок, який допоможе налагодити екологічну ситуацію в Брониці.

Крім переповненості сміттєвих полігонів, щодо яких розробляється всеукраїнська стратегія, ще однією проблемою для великих і малих міст України є стихійні звалища. На Косівщині в Карпатах, де немає сміттєвого полігону, ситуація зі стихійними звалищами стала справжнім лихом. Місцеві жителі вирішили взяти ситуацію у свої руки: самостійно сортувати відходи і здавати їх на переробку.

У селищі Новопокровка Харківської області організувалася група активних жителів, які регулярно проводять суботники, розчищають звалища, зелені зони, здають відсортовані відходи, а на отримані гроші купують інвентар.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...