• Охрана «Венбест»: побудова системи безпеки банківської сфери

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Середа, 22 лютого 2017 року

ⓅНа сьогоднішній день ТОВ «Венбест» впевнений лідер серед українських охоронних агентств. Саме цій компанії довірена охорона ряду державних урядових об'єктів, знакових банківських установ - Нацбанку України, Приватбанку, Ощадбанку, Креді Агріколь банку, ВТБ, Альфа-банку, Укргазбанку, ПУМБ, Райффайзен, OTP-банку, і ін. Багато років поспіль ТОВ «Венбест» є переможцем конкурсів «Банківська безпека» за версією журналу «Банкиръ», нагороджується дипломами «Абсолютний переможець в забезпеченні комплексної охорони банківських установ» та багатьма дипломами банківських установ «За надійні партнерські відносини та якісне надання охоронних послуг». Довіряють свою безпеку «Венбест» і інші великі підприємства та організації всієї України.

А почалася ця компанія з того, що ще у 1991 році група інженерів, які займалися створенням нових систем безпеки, представила перспективну розробку по автоматизації пультів спостереження для позавідомчої охорони. Тепер ООО «Венбест» це провідна охоронна компанія на теренах України.

У сучасному світі системи відеоспостереження займають важливу роль в забезпеченні безпеки. Відеокамера допомогає зберегти майно від злодіїв як приватним, так і корпоративним клієнтам. Системи відеоспостереження дозволяють автоматизувати робоче місце охоронця, таким чином, утримувати менший штат охорони але в той же час підвищити ефективність фізичної охорони. За допомогою камер контролювати ситуацію на значній території в режимі реального часу може навіть одна людина. Крім того, матеріали, відзняті камерами, дозволяють за потребою ідентифікувати зловмисників в разі проникнення їх на об'єкт, що знаходиться під охороною.

Всі роки свого існування, а це вже двадцять п’ять років, фірма «Венбест» надає послуги з проектування, монтажу систем відеоспостереження, їх технічного обслуговування. Фахівці компанії надають кваліфіковані консультації з підбору оптимальної схеми системи відеоспостереження для кожного конкретного об'єкту.

Система безпеки банків один із ключових напрямів роботи «Венбест». Банк це кредитно-фінансова установа, яка здійснює грошові розрахунки, акумулює грошові кошти та інші цінності, надає кредити та здійснює послуги за фінансовими операціями. Предметом діяльності банку є причинно-наслідкові зв'язки економічних явищ і процесів, які прямо або непрямо впливають на діяльність банку.

Об’єктами автоматизації є функції працівників служби охорони, які реєструють, обробляють та аналізують дані, які потрапляють на пост.

Об’єкт автоматизації характеризується:

-          фактором реального часу;

-          фактором швидкого реагування.

Класифікація видів загроз безпеки та об’єктів охорони банку

При побудові системи безпеки Банку на початку виділяються джерела, що несуть загрози та об'єкти охорони. 

Персонал - керівники, працівники, що мають доступ до фінансових і матеріальних цінностей, доступ до сховищ, до інформації, що становить банківську та комерційну таємницю, працівники зовнішньоекономічних служб.

Безпосередньо фінансові кошти - цінні папери, грошові кошти, коштовності.

Інформаційні ресурси з обмеженим доступом, що становлять службову і комерційну таємницю, а також іншої конфіденційної інформації на паперових, магнітних, оптичних носіях.

Матеріальні кошти: банківські будівлі, споруди та приміщення, технічне обладнання і транспорт.

Система безпеки планується з урахуванням можливих виникнень небезпечних ситуацій і загроз, таких як:

-        вибухи;

-        підпали;

-        нападу, вторгнення, захоплення, блокування;

-        пошкодження вхідних дверей, грат, огорож, вітрин, меблів, а також транспортних засобів - особистих і службових;

-        технологічні аварії, пожежі, стихійні лиха;

-        розкрадання фінансових коштів з кас і інкасаторських машин.

-        для інформаційних ресурсів: несанкціонований доступ до відомостей, що охороняються.

Основні завдання для впровадження системи безпеки банку

На основі аналізу перерахованих загроз можна виділити основні завдання, що стоять при впровадженні системи безпеки, та варіанти їх вирішення:

Завдання 1. Побудова комплексної системи безпеки Банку.
Рішення: використання програмно-апаратного комплексу (наприклад, розробленої науково-впроваджувальною фірмою «Вебест ЛТД» системи передачі даних інтелектуальної (СПДІ) «Дунай-XXI», а також програмного комплексу нового покоління «Дунай-ПРО», «Тривожна кнопка», або іншого устаткування виробництва НВФ «Венбест» класу High security) в якості платформи системи безпеки:

-        інтеграція підсистем відеоспостереження, контролю доступу, охоронно-пожежної сигналізації, комплексу програмно-технічних засобів, включаючи обладнання банкоматів, різних датчиків;

-        створення єдиної системи безпеки, в тому числі, територіально розподіленої, для всіх відділень і філій Банку, мережі банкоматів;

-        забезпечення віддаленого моніторингу, доступу до архівних даних, дистанційного керування системою, отримання звітів про стан всіх компонентів системи та зареєстрованих ними події;

-        настройка логіки роботи системи та її єдиної реакції при реєстрації певних подій;

-        створення єдиного графічного інтерфейсу користувача для зручної роботи.

Завдання 2. Отримання повної картини ситуацій на об'єкті. Рішення: організація відеоспостереження:

-        в операційних залах;

-        в кімнатах переговорів;

-        у прийомних;

-        в грошових сховищах;

-        в зоні банкоматів;

-        по зовнішньому периметру території.

Необхідність забезпечення високого рівня безпеки визначає наступні варіанти встановлення відеокамер:

-        відкрито: по периметру будівлі, в зоні центрального входу та ін.;

-        приховано: у кімнатах переговорів, окремих офісах та ін.

Організація цілодобового багатоканального відеоспостереження в різних приміщеннях банку забезпечить постійний моніторинг обстановки на об'єкті, що охороняється, необхідний для оперативного реагування у разі виникнення потенційно небезпечних, позаштатних ситуацій.

      Функціональні можливості і характеристики систем відеоспостереження дозволяють забезпечити високий рівень безпеки банку, враховуючи його особливості як об'єкта охорони, серед них:

-        багатоканальний відеозапис;

-        настройка режиму відеозапису: безперервно, по команді оператора, по детекції руху;

-        індивідуальні налаштування для кожної відеокамери: дозвіл, кольоровість, контрастність зображення;

-        управління поворотними камерами;

-        детектор засвітки (перекриття) камери;

-        цифрове збільшення зображення;

-        віддалений доступ до даних;

-        програмний детектор руху;

-        настройка зон забороненого / дозволеного руху;

-        використання продуктивних алгоритмів компресії;

-        миттєвий пошук відеозапису в архіві;

-        експорт відеозображення у формати AVI, JPEG;

-        синхронізація відео і аудіо.

Завдання 3: Забезпечення безпеки банкоматів. Рішення: Використання технологій передачі даних і інтеграції ISS. Сприяє захисту:

-        банку від шахрайства при виконанні операцій;

-        банкомата від дій зловмисників з метою оволодіння готівкою грошовими коштами, що зберігаються в банкоматі, та актів вандалізму;

-        законних власників кредитних карт від можливих нападів зловмисників;

-        інкасаторів при завантаженні / розвантаження банкоматів готівкою грошовими коштами.

Необхідна кількість камер об’єктів, що охороняються (на прикладі філії банку середнього розміру):

-        дві камери в операційних залах;

-        дві камери в кімнатах переговорів;

-        дві камери у прийомних;

-        дві камери в грошових сховищах;

-        дві камери в зоні банкоматів;

-        чотири камери по зовнішньому периметру території.

Разом 10 камер внутрішнього і 4 камери зовнішнього спостереження.

Працівних служби безпеки охоронної фірми має змогу переглядати архівні записи, або відстежувати провопорушення у реальному часі. Якщо вони були зафіксовані або знайдені на архівних записах, то працівник може звернутися щоб викликати патруль швидкого реагування. Комплекс «Тривожна кнопка» призначений для оперативного виклику групи мобільного реагування в разі виникнення позаштатних ситуацій на об'єкті, що охороняється. Виклик може бути здійснений трьома різними способами: натисненням «тривожної кнопки» безпосередньо на панелі приладу, натисканням на винесену кнопку, підключену до тривожного шлейфу, а також в Android-додатку «Дунай-СТК», розробленому фахівцями НВФ «Венбест ЛТД». При натисканні «Тривожної кнопки» сигнал миттєво надходить на пульт централізованого спостереження компанії «Венбест» і на об'єкт негайно виїжджає група мобільного реагування для усунення загрози та затримання зловмисників.

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...